مقالات, فست فود

10 ویژگی یک فست فود خوب

10 ویژگی یک فست فود خوب

تجهیزات فست فود

10 ویژگی یک فست فود خوب√

کیفیت غذا در یک فست فود به چند عامل مهم بستگی دارد که می‌توان به عنوان مهم‌ترین این عوامل به آشپزها، مواد اولیه و تجهیزات فست فود اشاره کرد.

خردکن هایی که به سرعت شما در پخت مواد لازم برای تهیه پیتزا یا ساندویچ‌های مختلف کمک می‌کنند، پوست کن های سیب زمینی و سرخ کن هایی که می‌تواند کیفیت سیب زمینی فست فود شما را چند برابر بهتر کنند و فرهایی که خوب پخته شدن غذاهای شما را تضمین می‌کنند، همگی از مهم‌ترین تجهیزات فست فودها هستند که شما را برای رسیدن به موفقیت یاری می‌کنند.

برای تهیه یک برگر خوشمزه، شما به چند ماده غذایی خاص نیاز دارید. در ساده‌ترین حالت به مقداری گوشت، پنیر، سس و یک نان لذیذ نیاز دارید. اما در کنار این مواد غذایی، به تجهیزات پخت برگر نیازمندید، چرخ گوشتی برای آماده کردن گوشت مخصوص، چاقوها و خردکن های مختلف برای قطعه قطعه کردن پنیر و کوره‌های با کیفیت برای پخت نان، شما را در فراهم کردن یک برگر خوشمزه یاری می‌کنند.

چگونه یک فست فود خوب راه اندازی کنیم

وارد شدن به بازار غذا یک تصمیم بسیار چالش برانگیز است چرا که بسیاری از فست فود ها در 1 سال اول شکست خورده اند. اینکه چطور چیز هایی که در ذهن دارید به واقعیت تبدیل می‌شوند نیاز به بررسی و تحقیق و برنامه ریزی دارد. از آنجا که صنعت غذا بسیار رقابتی است باید قبل از راه اندازی فست فود به خوبی تحقیق کنید. بررسی کنید که چرا یک فست فود کارش به این خوبی گرفته و دیگری نه. شما باید کسب وکارتان را به روش درستی آغاز کنید باید از همه زیر و بم آن، از مالیات‌ها گرفته تا مجوزهای قانونی، بهداشتی، ایمنی را بدانید. با شرکت تجهیزات آشپزخانه صنعتی پویاصنعت همراه شوید تا به شما مشاوره‌های لازم جهت شروع موفق یک کسب و کار غذایی را بدهیم.

ارزانترین فست فود

تاثیر کیفیت غذا در موفقیت یک فست فود

مواد غذایی مورد استفاده در فست فودی ها معمولا ارزان تر از رستوران ها است و به همین دلیل غذاهای موجود در این مکان ها با قیمت مناسب تری ارائه می شوند. این موضوع باعث شده تا افراد بسیاری جذب این گونه غذاها شوند و یکی از عامل های موفقیت این مکان ها محسوب می گردد.
علاوه بر این در این مکان ها غذاها با سرعت بیشتری آماده می شوند. در واقع فست فود یعنی غذایی که سریع آماده می شود و به همین دلیل افراد می توانند با خرید این غذاها در وقت خود صرفه جویی کنند. برای افرادی که وقت کافی برای خوردن غذا ندارند و عجله دارند، این غذاها می توانند بهترین گزینه باشند.
دسترسی به غذاهای فست فود بسیار آسان است و بسیاری از خانواده ها به دلیل این دسترسی آسان ترجیح می دهند تا غذای خود را از این مکان ها تهیه نمایند. علاوه بر این یکی از عوامل موفقیت این نوع مکان های تهیه غذا، استفاده از مواد غذایی سالم و تازه است که می تواند در ذهن مشتری تاثیر مثبتی بر جای بگذارد.

فست-فود-خوشمزه

رعایت تناسب در میان غذاها ی فست فود

بیشتر غذاهای موجود در منوی فست فود ها غذاهای سرخ شده چیبسی یا بسیار چرب هستند در حالی که در یک فست فود خوب هنگام تهیه منو باید تناسبی میان غذاهای گریل، سرخ شده، کبابی یا پخته در نظر گرفته شده باشد. این کار نشان می‌دهد فست فود به سلامت مشتریانش توجه دارد در ضمن اگر غذای جدیدی در منوی غذایی قرار داده شده است که به نظر می‌رسد مشتری ان را نمی شناسد بهتر است یا مواد اولیه آن جلوی نامش ذکر شوند یا سفارش گیرنده فست فود با داشتن اطلاعات کافی این غذا را به مشتری معرفی کند.

فست فودی که برای آرامش، رضایت و حریم شخصی شما احترام قائل است

اگر یک مجموعه برای آرامش و رضایت مشتریان خود ارزش قایل باشد، این مسئله را در تمامی موارد و موضوعات و ابعاد کاری خود رعایت می نماید، از تنوع منوی غذایی گرفته تا کیفیت غذا های قابل سرو، کیفیت سرویس دهی، نحوه ی دکوراسیون کردن محیط، چیدمان وسایل و …

توجه داشته باشید که یک فست فود موفق این مسئله را در نظر گرفته است که مشتریان بتوانند از یک فضای راحت و اختصاصی برخوردار باشند و این مسئله را در خصوص نحوه ی چیدمان میز ها و فاصله ی آن ها از یکدیگر هم رعایت کرده است. اگر به یک فست فود رفتید و صدای سایر مشتریان و همچنین صدای بهم خوردن قاشق چنگال ها آن قدر زیاد بود که آرامش شما را بر هم زد و یا یک تلویزیون بزرگ برای تماشای فوتبال یا برنامه های دیگر مزاحم آرامش شما شد، بدانید که قطعا مدیریت آن فست فود به اهمیت تامین فضای اختصاصی برای مشتری فکر نکرده است. یک مجموعه ی موفق قبل از هر چیز، و قبل از توجه به ترفند های موثر در کسب درآمد بیشتر به رضایت مخاطبان خود می اندیشد و همچنین توجه داشته باشید که شما برای صرف غذا، استفاده از امکانات و محیط، برخورداری از سرویس ها و حتی بابت نشستن بر روی صندلی ها نیز هزینه پرداخت می کنید؛ پس قطعا باید از توجه، کیفیت و خدمات خوب فست فود بهره مند شوید.

توجه به اصول بهداشتی

رعایت اصول بهداشتی در کارکنان یک فست فود خوب باید آنقدر مشهود باشد که مشتریان با یک بار آمدن به آنجا از این موضوع مطلع شوند. داشتن کلاه و دستکش و البته لباس های یکدست، تمیز و با رنگ روشن و پاک کردن سریع میزِ غذایی که پیش از این مشتری دیگری از آن استفاده کرده است، نکته های اولیه ای هستند که باید به آنها دقت کرد.

داشتن فضای مناسب

این موضوع بستگی به این دارد که فست فودی شما بیشتر آنلاین کار می کند یا مشتری حضوری دارید، اگر مشتری حضوری دارید، داشتنه فضای مناسب برای فست فودی شما به شدت مهم هست، ترجیحا جایی که از بوی غذا، مشتری ها دور باشند و در فضایی باز و آرام به میل کردن غذاشون بپردازن، همیشه رعایت کردن نکات ریز باعث محبوب شدن میشه!

آشپزخانه قابل رویت

فست فودهایی که آشپزخانه و بخش سرو غذایشان قابل‌مشاهده هستند و مشتری می‌تواند تمام کارهایی که برای تهیه غذا اجرا می‌شود ببیند، برای انتخاب مناسب‌تر هستند زیرا در این صورت کارکنان فست فود باید به نکته‌های بهداشتی و اصول حرفه‌ای آشپزی و سرو، بیش از پیش توجه کنند.

بهترین فست فود در تهران
فست فود خوب
فست فود خانگی

قیمت غذاهای فست فود

برخی از مردم تصور می کنند وقتی قیمت غذایی بسیار گران است، آن غذا با کیفیت است یا فست فود های گرانقیمت، الزاماً امکانات و بهداشت بسیار بهتری نسبت به دیگر فست فود ها دارند، اما این مساله صحت ندارد، نمی توان از روی قیمت فست فود ها به کیفیت آنها پی برد.
باید به نکات دیگر فست فود های خوب توجه کرد. از طرف دیگر وقتی یک فست فود برای غذاهایی که معمولاً گرانقیمت هستند، قیمت بسیار پایینی در نظر می گیرد، باید به کیفیت مواد غذایی به کاربرده شده در درست کردن آن غذا، شک کنید.
دیدن آشپزخانه و بررسی یخچال های چنین فست فودی ضروری است. البته مطمئن باشید که این نوع فست فود ها، غذای بهداشتی و سالمی تحویل نمی دهند. اگر به دنبال تجربه سفر دلپذیری هستید، هنگام مصرف غذا بسیار مراقب باشید و با انجام دادن کمی تحقیق در مورد آنها، بهترین فست فود را انتخاب کنید.
البته به لطف سایت های اینترنتی و نظراتی که مردم در سایت می گذارند، می توان فست فود های خوب را شناسایی کرد. قبل از مسافرت، تمام فست فود های مقصدتان را به صورت اینترنتی جستجو کرده و بهترین آنها را انتخاب کنید.

فست فود موفق و داشتن پارکینگ

داشتن پارکینگ مزیت دیگری است که در جذب مشتری عالی عمل می‌کند. مشتری‌هایی که با خودروی شخصی خود به رستوران می‌آیند، علاقه‌مند هستند که به سرعت و بدون مشکل، قادر به پارک وسیله نقلیه خود بوده و ناچار به گشتن به دنبال جای پارک نباشند.

مزه و کیفیت غذا در فست فود لاکچری و لوکس

اولین و پیش‌پاافتاده‌ترین انتظار مهمانان یک فست فود لوکس کیفیت غذای آن است. فست فود مکانی برای صرف غذاست؛ بنابراین بنیادی‌ترین ویژگی آن باید ارائه یک غذای خوشمزه باشد. فضای زیبای داخلی، کارمندان خوش‌برخورد، ظروف لوکس برای سرو غذا و غیره هیچ‌یک نمی‌توانند نقصان ناشی از کیفیت پایین غذا را در یک فست فود جبران کنند؛ بنابراین هیچ فست فود لاکچری را نمی‌توانید پیدا کنید که غذای کم‌کیفیت ارائه دهد و در این زمینه سابقه طولانی نیز داشته باشد.

اگرچه ممکن است قیمت غذا در گرانترین فست فودهای تهران کمی بالا باشد اما از میان همه ویژگی‌های یک فست فود ایده‌آل مبحث مزه غذا و همچنین نوع مواد اولیه مورداستفاده، بسیار اهمیت داشته و به‌بیان‌دیگر تعیین‌کننده است. موادی که غذاها از آن درست می‌شوند باید تازه و باکیفیت باشند تا نتیجه نهایی پس از طبخ یک طعم بدون نقص را ارائه کند. تداوم این کیفیت به‌نوعی اعتبار و شهرت اولیه را به مجموعه بخشیده و باعث می‌شود سایر پارامترهای یک فست فود لوکس در چک‌لیست مربوطه درج‌شده و به‌حساب آورده شوند.

دومین نکته مهم چگونگی سرو غذاست؛ در فست فودهای فوق لوکس تهران طراحی‌های جالب و منحصربه‌فردی برای سرو غذا روی میز مهمان انجام می‌شود.

چیدمان میزها نیز بسیار مهم بوده، به این دلیل است که در اکثر فست فودهای لوکس و لاکچری شاهد استفاده از گل طبیعی یا مصنوعی در دکور میزها هستیم. به کار بردن یک نوع گل خاص حتی در برندینگ فست فود هم دخیل بوده و به‌نوعی به منحصربه‌فرد بودن آن کمک می‌کند. رومیزی‌های تمیز و خوش‌رنگ، سرویس‌های غذاخوری لوکس و مجلل، ظروف خاص سرو غذا و غیره همگی از دیگر جوانب یک چیدمان منحصربه‌فرد در فست فود لاکچری هستند.

تهویه فست فود

در فست فود ها به دلیل حجم بالای پخت و پز و هم چنین تردد تعداد زیادی از افراد، هوای داخل نامطبوع خواهد شد از طرفی هم وجود بوی غذاهای مختلف در داخل فست فود برای مشتری ناخوشایند است. به همین دلیل به منظور ورود هوای تازه و خروج گرما، بخار، ذرات دود و چربی و هم چنین بوی غذا باید سیستم تهویه مناسبی داخل رستوران تعبیه شود. برای مطبوع کردن هوای داخل آشپزخانه از هودهای صنعتی استفاده می شود و برای سالن نیز باید پنجره هایی با ابعاد مناسب و هم چنین هواکش های صنعتی در نظر گرفته شود. چنانچه ذرات بخار و گرما از آشپزخانه خارج نشود هم بر روی سلامتی پرسنل تاثیر منفی می گذارد و هم نگهداری از تجهیزات رستوران را دشوار می کند چرا که هوای مرطوب و هم چنین تجمع چربی بر روی تجهیزات عمر مفید آن ها را کم خواهد کرد.

تاثیر نوع تجهیزات مورد استفاده در موفقیت فست فودی

یکی از عوامل مهم در طبخ غذاهای با کیفیت در این مکان ها، تجهیزات مورد استفاده در آن ها است. در واقع این تجهیزات می توانند سرعت آماده سازی غذا را نیز افزایش دهند و باعث ایجاد رضایت در مشتریان شوند. تجهیزاتی مانند خردکن ها، پوست کن ها و سرخ کن های مخصوص می توانند در کیفیت سیب زمینی ها تاثیر مثبتی داشته باشند.
علاوه بر این فرها و مایکروویوهای مخصوص می توانند در خوب پخته شدن غذاها با سرعت بیشتر موثر باشند و غذاهایی خوش پخت و لذیذ را به مشتری تحویل دهند. هم چنین تجهیزات مخصوص برای پخت برگر می تواند باعث افزایش کیفیت برگرهای فست فودی شود.

بنابراین تجهیزات موجود در فست فود بایستی پیشرفته باشد و با دقت بالایی انتخاب شود. چرا که طبخ نادرست غذا، ایجاد سوختگی و چربی زیاد در آن می تواند مزه غذا را ناخوشایند کند. عدم استفاده از تجهیزات با کیفیت و طبخ نادرست غذا باعث می شود تا مشتریان در این مکان ها کاهش یابد.
علاوه بر کاربرد تجهیزات پیشرفته برای پخت غذا، بایستی از وسایل سرو غذای مناسبی نیز در این مکان ها استفاده کرد. چرا که تجهیزات پذیرایی مناسب باعث می شود تا مشتریان بیشتری جذب شوند و سودآوری آن مجموعه افزایش یابد.

رستورانی که منتظر حضور شماست

حتما تا به حال برایتان پیش امده که برای صرف غذا به جایی بروید و گارسون و پرسنل آن ها به سرعت به نزد شما بیایند، خوش آمد بگویند، شمع روی میزتان را روشن کنند، منو را در اختیارتان قرار دهند و منتظر سفارش شما باشند. در این هنگام به عنوان مشتری قطعا لبخند خواهید داشت و با اشتیاق غذای خود را سفارش می دهید، حال تصور کنید که به یک رستوران می روید و تا دقایقی طولانی پس از حضور شما هیچ پرسنلی به سویتان نمی آید، حال به علت شلوغی و یا هر دلیل دیگر، هیچ توجیهی نخواهد داشت و این ضعف رستوران است، اگر که منتظر شما نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *