مقالات

5 نکته مهم در خرید لوازم رستوران

5 نکته مهم در خرید لوازم رستوران

اگر قصد راه اندازی رستوران، آشپزخانه، یا کترینگ را دارید، باید این 5 نکته مهم در خرید لوازم رستوران و در مورد هزینه هایی که لازم است انجام دهید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. مسلماً اولین کاری که شما انجام می‌دهید، از جمله هزینه های بنیادی برای این منظور میتوان به هزینه محل، هزینه دکوراسیون، هزینه میز و صندلی، و هزینه مربوط به خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران نام برد. این مقاله سعی دارد مهم ترین مسائل در خرید تجهیزات برای آشپزخانه صنعتی یا فست فود را یادآوری نماید. تجهیزات رستوران شامل طیف وسیعی از تجهیزات ریز و درشت برقی، گازی و دستی است. اگر شما به بازار فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی مراجعه کنید و یا با شرکت های تولید کننده این تجهیزات تماس بگیرید هر کدام ممکن است پیشنهاداتی داشته باشند که ممکن است از نظر قیمتی متفاوت باشند اما اگر تولید کننده های مجربی باشند قاعدتا معیارهای مشترکی باید داشته باشند. با توجه به تنوع تجهیزات رستوران و هزینه بر بودن این مرحله از راه اندازی رستوران لازم است عوامل موثر در انتخاب درست تجهیزات را بدانید تا بتوانید هزینه هایتان را مدیریت کنید.

اولین و مهم ترین نکته از 5 نکته مهم در خرید لوازم رستوران

نوشتن لیست منوی غذایی مورد نظر خود:

منوی غذایی ابزاری برای شروع آشنایی و ارتباط مشتری با ماهیت رستوران شماست؛ پس باید به گونه ای باشد که موجب تشویق مشتری به سفارش دادن و انتخاب غذاهای مختلف شود، به گونه ای که در نهایت سود آوری اقتصادی برایتان داشته باشد. اینکه چه غذاهایی را سرو خواهید کرد یک مسئله ی مهم است ولی چیدمان منو نیز بسیار مهم می باشد.

منو راه اندازی رستوران

یک نکته ی مهم در چیدمان منو این است که شما بتوانید آن گزینه هایی که برایتان سود بیشتری دارند،( غذاهای خاص تر و گران تر ) را در بخشی از منو قرار دهید که در نگاه اول، مشتری متوجه ی آن ها شده و توجه اش جلب شود. دقت داشته باشید که در تمامی کسب و کار ها این اصل مهم وجود دارد که برترین و با کیفیت ترین یا خاص ترین گزینه ی قابل خرید توسط مشتری باید در معرض دید وی قرار داده شود. برای اطلاعات بیشتر درباره طریقه نوشتن منو غذایی به مقاله منو مناسب برای راه اندازی رستوران مراجعه کنید.

راهنمای خرید تجهیزات رستوران

دومین نکته در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

فضای آشپزخانه تان را در نظر بگیرید

برای طراحی آشپزخانه صنعتی یک نکته مهم اینه که وسایل و میزهای کار تمام استیل باشند تا وسایل استیل دچار زنگ زدگی نشوند و تمیز کردن آنها راحت‌تر باشد. وسایل استیل، عمر طولانی تری دارن و سال‌های زیادی میتونی از آنها استفاده کنید. یکی از اولین مواردی که در طراحی آشپزخانه صنعتی باید مورد توجه قرار گیرد افزایش بهره وری فضا از انرژی است. این کار باعث می شود تا به میزان زیادی در هزینه های برق و آب صرفه جویی شود. همچنین طراحی باید به گونه ای انجام شود که کمترین مصرف انرژی را در آشپزخانه داشته باشیم. این کار هزینه های نهایی رستوران را نیز به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد. چیدمان فضا و طراحی آشپزخانه صنعتی می تواند روی میزان درآمد و افزایش فروش رستوران نیز موثر باشد زیرا شما با داشتن یک طراحی آشپزخانه صنعتی مناسب می توانید میزان مصرف انرژی خود را کاهش دهید و با این کار هزینه تهیه غذا برای مشتری کاهش پیدا می کند همچنین شما با داشتن سرعت عمل مناسب می توانید رضایت مندی مشتریان خود را نیز جلب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *