مقالات

لوازم و تجهیزات مورد نیاز رستوران

لوازم و تجهیزات مورد نیاز رستوران

لوازم و تجهیزات مورد نیاز رستوران

رستوران های بزرگ به منظور پیشرفت به بهترین تجهیزات نیاز دارند. به همین دلیل آنها ضرورت را در این می بینند که هزینه ی قابل توجهی را صرف خرید این تجهیزات کنند تا بدین وسیله موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنند. اگر شما هم به دنبال خرید وسایل و تجهیزات مورد نیاز رستوران خود هستید علاوه بر شکل ظاهر تجهیزات؛ کارایی آن را هم مورد ارزیابی قرار دهید.

تجهیزات آشپزخانه ضروری ترین لوازم مورد نیاز هر رستوران است، برای شروع کار رستوران خرید لوازم آشپزخانه ضروری ترین لوازمی است که باید تهیه ی آن در اولویت قرار گیرد. چون اساس کار شما ارائه ی خدمات بهتر با این لوازم است. لوازمی مثل یخچال های صنعتی مناسب برای رستوران بدین جهت دارای اهمیت است که مواد غذایی را تا حد ممکن تازه نگه می دارد و دسترسی به آن را آسان می کند. این امر بسیار مهم است که شما در خرید تجهیزات آشپزخانه از تجهیزاتی با کیفیت بالا استفاده نمایید. یخچال های صنعتی مهمترین ابزار کار رستوران ها هستند، نگهداری مواد غذایی باعث صرفه جویی در هزینه و جلوگیری از هدر رفت سرمایه می شود به همین دلیل مهمترین قطعه ی تجهیزات آشپزخانه صنعتی یخچالها هستند. شرکت ما ساخت تجهیزات رستوران را به صورت سفارشی انجام می دهد.

خرید تجهیزات رستوران از یک برند، به منظور افزایش ماندگاری

در بعضی موارد بهتر است به کیفیت بیشتر از هزینه توجه نماییم. هیچ کس هنگام خرید، هزینه تعمیر و نگهداری را حساب نمی‌کند. در صورتی که خدمات پس از فروش، گارانتی و کیفیت تجهیزات آشپزخانه، تاثیر زیادی در فعالیت بلند مدت آن خواهد داشت.

تجهیزات مکانیزه

تجهیزات مدرنی که کار کردن با آنها ساده است (دستگاه همبرگرزن اتوماتیک، دیگ چلوپز صنعتی، کباب زن اتوماتتیک و…)، زمان زیادی را از کارکنان شما صرفه جویی خواهد کرد. همچنین باعث خواهد شد که با تلاش کمتر، بازدهی و خروجی بالاتری داشته باشید. به کارکنان کمتری نیاز خواهید داشت و مشتریان بیشتری را سرویس خواهید داد.

پرکاربردترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی را باید به چهار گروه مربوط به آماده‌سازی مواد اولیه، تجهیزات مربوط به پخت، تجهیزت مربوط به نگهداری غذا و در نهایت تجهیزات مربوط به شستشو تقسیم بندی کنیم. همان طور که گفتیم احتمالا شما بتوانید به فراخور نوع کاربری و حجم خروجی غذای مورد نیاز در هر روز، برخی از این تجهیزات را از چک لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی حذف کرده و در نهایت هزینه راه‌اندازی را پایین بیاورید.

لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی
اجاق گاز:

حضور یک اجاق گاز رومیزی از اصلی ترین موارد مورد نیاز در یک آشپزخانه صنعتی است که بر خلاف گازهای خانگی، گرما و حرارت زیادی را به محیط اطراف القا نمی کند و غذا در زمان کمتری آماده می شود و انرژی کمتری مصرف می گردد.

فر صنعتی:

فرهای مخصوص آشپزخانه صنعتی کارآیی های زیادی دارند و بسیار مناسب برای آشپزخانه ها و رستوران ها می باشد و عملکرد آنها به صورت پختن و بخار پز کردن مواد غذایی می باشد.

سرخ کن مخصوص آشپزخانه صنعتی:

سرخ کن صنعتی یکی از موارد مورد نیازی است که حتما باید دو تا از آن را خریداری نمود، یکی برای سرخ کردن مواد غذایی دریایی و دیگری برای مواد غذایی غیر دریایی که با این کار از آماده سازی موتد غذایی دریایی و غیر دریایی در یک سرخ کن و تغییر طعم غذا جلوگیری می شود.

راه اندازی کترینگ چقدر سرمایه نیاز دارد؟

راه اندازی کترینگ و سرمایه آن به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از مهم ترین این عوامل ظرفیت تولید کترینگ می باشد. با دانستن ظرفیت کترینگ شما، کارشناسان پویا صنعت با تجربه راه اندازی کترینگ های متعدد ریلی، هوایی، درمانی، گردشگری و مجالس می تواند بودجه لازم برای راه اندازی کترینگ شما را تخمین زده و با تهیه لیست تجهیزات مورد نیاز شما، میزان سرمایه لازم برای راه اندازی کترینگ و خرید تجهیزات کترینگ را اعلام نماید.

سرو غذای گرم کار راحتی نیست

وقتی شما در کترینگ یک شرکت هواپیمایی کار می کنید آماده کردن حدود ۲۰۰ بسته پذیرایی برای مسافرین هر پرواز و تحویل بموقع آن به خدمه پرواز بدون اینکه غذاها سرد شده یا تازگی خود را از دست بدهند کار آسانی نیست. هماهنگی بین پرسنل آشپزخانه و لجستیک برای تحویل یک غذای خوب و گرم به مسافرین و ایجاد یک تجربه خوب برای مشتریان یک ایرلاین نیازمند یک کار گروهی سنگین و پیچیده است.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز رستوران

تجهیزات نگهداری و انبارش

همانند وسایل سرمایش، هر رستورانی نیازمند لوازمی برای نگهداری از مواد غذایی خود چه برای سرو و چه برای آماده سازی های اولیه است.

قفسه‌ها: شما از قفسه‌ها میتوانید در یخچال ها بزرگ صنعتی خود یا در آشپزخانه برای تفکیک و دسته بندی مواد غذایی خود استفاده کنید، و به اشپزخانه خود نظم دهید.

چرخ دستی: از چرخ دستی‌ها برای سرو غذاها به میهمانان رستورانتان یا برای جابجای مواد غذایی میتوانید استفاده کنید.

رک‌های صنعتی: رک‌های صنعتی مناسب انبار موقت مواد غذایی مانند نان هستند، و معمولا ارتفاع زیاد و عرض کمی دارند.

ظروف نگهداری غذا: این ظروف برای نگهداری غذاهای خشک یا سس ها استفاده میشوند و دارای درب وکیوم میباشند و از آلوده شدن و هوا خوردن مواد اولیه تا زمان استفاده جلوگیری میکنند.

رک های خشک کن: این رک ها همانند باقی رک ها دارای ارتفاع زیاد و عرض کم هستند و برای نگه داری تجهیزات آشپزخانه شما و یا خشک کردن آنها مانند تخته های گوشت و یا چاقوها استفاده میشوند.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

پرکاربردترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی

دستگاه کباب زن

یکی از دستگاه‌های مهم در تجهیزات آشپزخانه صنعتی به ویژه رستوران‌ها، دستگاه کباب زن است. این دستگاه بدون دخالت دست و بدون نیاز به مهارت و تخصص می‌تواند در کمترین زمان تعداد زیادی کباب را سیخ کند. بنابراین دستگاه کباب زن علاوه بر رعایت کامل اصول بهداشتی برای سیخ کردن کباب به صورت یکنواخت، یکدست و بدون ریزش، می‌تواند تعداد زیادی کباب را در مدت زمان کوتاه سیخ کند. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به سیستم تنظیم فشار، بدنه‌ی استیل و مقاوم، شمارشگر اتوماتیک، قابلیت تنظیم وزن کباب و در نهایت پخت با کیفیت آن اشاره کرد. کباب زن دستی و دستگاه کباب زن اتوماتیک از پر طرفدارترین انواع آن است.

لوازم ایمنی:

 از مهم ترین و غیر قابل اجتناب ترین لوازم مورد نیاز رستوران، باید به لوازم ایمنی اشاره کرد؛ همان طور که از نام این لوازم پیداست، آن ها ایمنی جان و هم چنین محل کار شما را تضمین می کنند؛ برای آسایش و امنیت خود و کارکنانتان می بایست ابتدا تمام موارد ایمنی را رعایت کنید و سپس به کار بپردازید؛ برخی از این لوازم ایمنی عبارتند از: کپسول آتش خاموش کن، جعبه کمک های اولیه و … . این ضرب‌ المثل معروف را حتما شنیده اید که اول ایمنی بعد کار؛ چون جان انسان ‌های دیگر و خود شما بسیار مهم تر از کار و کسب درآمد است.

انواع تجهیزات رستوران

مهم ترین تجهیزات رستوران های ایرانی همه چیز را از اجاق های صنعتی تا میز ناهار خوری، ظروف رستوران تا دستگاه های یخ ساز و… را در بر می گیرد، در کنار این تجهیزات استیل کاری مانند میزکار و انواع یخچال و فریزر بر اساس ابعاد مورد نیاز ساخته می شود. شما برای خرید برخی از تجهیزات رستورانی می توانید به صورت آنلاین به راحتی خریداری کنید تا، در محل کسب و کارتان تحویلتان شود توجه داشته باشید که یک رستوران جدید، نیازی به تجهیزات جدید ندارد شما می توانید تجهیزات سالم و باکیفیت یک رستوران دیگر را با قیمت ارزان تر خریداری کنید، ظروف رستوران با، مقاومت در برابر ماشین های ظرفشویی ساخته شده اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *