دیگ چلوپز صنعتی

برنج به عنوان غذای اصلی در منازل و مراکز پخت غذا، آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها طبخ و به همراه انواع خورشت ها و کباب ها تحت عنوان چلو خورشت یا چلوکباب سرو می شود.

از ابتدا تا کنون عامه مردم برنج را در انواع ظروف می جوشاندند و پس از آبکش کردن دم میکردند. اما با پیشرفت تکنولوژی برای طبخ برنج از وسایل پخت و پز مانند پلوپز، بخارپز و دستگاه های پخت برنج در مدل ها و ظرفیت های مختلف استفاده می شود. دیگ های پخت برنج در دو مدل گرد و مکعب و در ظرفیت های مختلف ( 30، 40 و 55 کیلویی ) بسته به نوع برنج ( ایرانی و خارجی) طراحی و تولید می شوند.

افزایش استفاده از پلوپز برقی در منازل و دستگاه ها ي چلوپز در آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها سبب شد عمل آماده سازی و پخت برنج با سرعت بالا و به صورت کاملا بهداشتی در حجم های بالا انجام پذیرد.در طراحی و ساخت دیگ های چلوپز و بخارپز صنعتی باید از جنس استنلس استیل در تمامی قسمت های دیگ استفاده شود، زیرا این تجهیزات در آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرند که از رطوبت بالایی برخوردار است.

دم کردن برنج

قسمت آتشخانه این دیگ های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا ایجاد حرارت مطلوب برای جوشاندن و دم گذاشتن برنج نیاز  است تا پخت با کیفیتی داشته باشیم. مشعل های کوره ای و برنر از با کیفیت ترین مشعل ها هستند و بیشترین کاربرد را در این دیگ ها دارند و در ایجاد حرارت مناسب در زمان پخت نقش بسزایی دارند. تنظیمات مشعل ها و کنترل میزان فشار و حجم ورودی گاز به مسیر مشعل ها، جهت جلوگیری از خام سوزی برنج، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای ایجاد این تنظیمات باید از ژیگلور و رگولاتور مناسب استفاده کنید. مشعل های کوره ای قدرت زیادی در ایجاد حرارت و به جوش آوردن آب دارند اما این حرارت بالا باعث آسیب به جداره دیگ می شود. نسل های جدید دیگ های پخت برنج  با مشعل های برنر طراحی و. تولید شده اند که به دلیل کم مصرف بودن، توان حرارتی بالا و یکنواختی شعله ها سهم زیادی را در بازار به عنوان دیگ چلوپز و دیگ پخت برنج به خود اختصاص داده اند.

از مزایای دیگ های چلوپز می توان به بدنه استیل و دو جداره دیگ های پخت برنج که جداره داخلی آن توسط عایق پشم سنگ یا پشم سرامیک از جداره بیرونی جدا شده است و از هدر رفت انرژی گرمایی مشعلها و گرم شدن محیط جلوگیری می کند، اشاره کرد. از قطعات مهم دیگ چلوپز، شیر تخلیه است که در دو مدل توپی و پروانه ای طراحی میشوند. شیر تخلیه باید به گونه ای ساخته شود که در زمان باز و بسته کردن گیر نکند و باعث ریزش آب داخل دیگ در زمان جوشاندن برنج نشود. قسمت ویژه و دارای اهمیت دیگ های پخت برنج، درب دیگ است. درب دیگ چلوپز باید به گونه ای طراحی شود تا مراحل آماده سازی و طبخ برنج به صورت کامل صورت پذیرد و برنج کاملا دم کشیده و برای سرو آماده شود. محل اتصال درب دیگ چلوپز به بدنه باید از استحکام ویژه ای برخوردار باشد. این اتصال با استفاده ازیک لولا و فنر استیل است که برای بالانس بودن و بالا نگه داستن درب دیگ لازم و ضروری است. برای دم کشیدن و پخت کامل برنج و جهت جلوگیری از خروج هوا از داخل دیگ و ریزش بخار سرد روی برنج، درب دیگ های پخت برنج به یک واشر سیلیکونی مجهز شده است که مقاومت حرارتی و دوام بالایی دارد و توسط چسب های ویژه آب بندی در داخل شیار درب دیگ ثابت شده اند.

از دیگر قطعات ویژه دیگ های پخت برنج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گیره های مستحکم برای بستن درب دیگ که کاملا درب بسته شده و از هدر رفت دما و بخار دیگ جلوگیری میکند.
  • سوپاپ ازطمینان تا از انباشته شدن بخار و بالا رفتن بخار در داخل دیگ و همچنین از صدمه به بدنه و محیط اطراف جلوگیری کند.
  • سبد تمام استیل در داخل دیگ که هم برای آبکش کردن برنج و هم برای ایجاد فاصله از ته دیگ تعبیه شده است. این سبد به گونه ای طراحی شده است که فضای کافی برای جوشاندن برنج و تخلیه آب برنج را دارد.
  • مجهز به اگزوز تمام استیل برای خروج حرارت و گازهای ناشی از سوختن و هنمچنین جلوگیری از انتشار گرما در محیط و هوادهی مناسب به شعله ها
  • مجهز بودن دیگ های چلوپز و بخارپز صنعتی به جرقه زن و شمعک جهت روشن کردن مشعل ها
  • مجهز بودن دیگ های چلوپز در مدل گرد به پایه های استیل و مستحکم که 3 پایه آن هم اندازه بوده و یک پایه کوتاهتر در زیر شیرتخلیه تعبیه شده جهت سهولت در تخلیه آب برنج

دیگ چلوپز صنعتی یا به عبارتی دیگر دیگ پلوپز صنعتی که در ادامه مشخصات آن  و نحوه ساخت این نوع چلوپز صنعتی را برای شما توضیح خواهیم داد کار پخت برنج را بسیار آسان کرده است و همچنین این چلوپز صنعتی در مصرف برق و آب و انرژی به مقدار قابل توجهی صرفه جویی کرده است.

دیگ چلوپز صنعتی سال هاست  که در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. از حدود 70 سال پیش اروپایی ها توسط دیگ برنج صنعتی ،غذا هایی مانند پاستا و سوپ را طبخ میکردند. در دهه گذشته شرکت های ایرانی شروع به تولید محصولی کردند که شباهتی به نمونه اروپایی نداشت و عملکردی همانند پلوپز های سنتی داشت.

اما یکی از دلایلی که باعث شد دیگ چلوپز صنعتی یا همان دیگ پلوپز صنعتی جای دیگ پخت برنج سنتی را بگیرد آسان سازی پخت و همچنین کاهش هزینه ها و کاهش اتلاف وقت و کاهش مصرف انرژی در این دیگ های چلوپز صنعتی بود.

از آنجا که تولیدکنندگان دیگ چلوپز صنعتی مختلفی در ایران و خارج از کشور وجود دارند و هرکدام از تولیدکنندگان روش بخصوصی در ساخت این محصول به کار می برند. طبیعتا قیمت دیگ چلوپز صنعتی یا دیگ پلوپز صنعتی تولیدی هرکدام از تولیدکنندگان نیز متفاوت است. در کارخانه تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی پویا صنعت، انواع این دیگ های برنج با مشاوره رایگان برای مصرف مورد نظر، به مشتری تحویل می گردد.

برای ارتباط با مشاوران ما و خرید دیگ پخت برنج و دیگ خورشت با شماره ۰۲۱۹۱۰۹۴۷۰۳ تماس حاصل فرمائید.

یک
بهترین برند پلوپز صنعتی

دیگ چلوپز 250 لیتری

قابلیت ویژه دیگ چلوپز صنعتی این است که قابل اتصال به گاز شهری یا مایع هستند.

از مزایای دیگ چلوپز صنعتی 250 لیتری می توان به 1- استفاده از لولای مناسب جهت سهولت باز و بسته کردن درب | 2- مجهز به گیره های کلیپس روی درب جلوگیری از خروج بخار | 3- دارای آبکش مشبک پرسی از جنس استیل جهت جلوگیری از تشکیل ته دیگ و سهولت در آبکشی برنج | 4- مجهز بودن دستگاه به شیر تخلیه جهت آبکشی برنج و عدم نیاز به آبکشی دستی | 5- مجهز به سوپاپ اطمینان استیل جهت خروج بخار | 6- استفاده از نوار سیلیکونی جهت آکبندی درب دیگ چلوپز صنعتی، قرار گرفتن شیرهای گاز در بالای دیگ به دلیل آسیب ندیدن در معرض گرما اشاره کرد.

دیگ پلوپز صنعتی 360 لیتری

دو
پلوپز صنعتی رستوران قیمت

دیگ چلوپز 300 لیتری

استفاده از قطعات مقاوم با کیفیت با عمر بالا.

با توجه به چند مرحله ای بودن پخت برنج در حجم بالا و همچنین نیاز به چند نفر نیرو و ته دیگ شدن برنج و از همه مهم تر پرت انرژی در گاز و ایجاد گرمای محیط در پخت سنتی و دیگ های آلومینیومی، اکثر آشپز خانه های صنعتی از دیگ های چلوپز اتومات استفاده می کنند. این دستگاه کاربردی در آشپزخانه های صنعتی بویژه بیمارستان ها و رستوران ها می باشد که جهت افزایش بازدهی کار در آشپزخانه و جلوگیری از اتلاف انرژی مورد استفاده قرار می گیرد.

دیگ خورشت پز صنعتی

سه
پلوپز گنجایش بالا

دیگ چلوپز 360 لیتری

مجهز به سوپاپ اطمینان مقاوم در برابر اسید ها و گاز های حاصل از احتراق.

از جمله مزایای دیگ های برنج پز صنعتی می توان به 1- کاهش 15 درصدی مصرف برنج طبخ بدون ته دیگ | 2- کاهش30 درصدی مصرف سوخت | 3- کاهش 80 درصدی مصرف روغن در طبخ بدون روغن | 4- کاهش 65 درصدی زمان در فرایند پخت – 300 پرس در 90 دقیقه | 5- کاهش نیروی انسانی پخت با یک نفر نیرو | 6- کاهش 80 درصدی گاز با توجه به سیستم انتقال حرارت و شعله ها | 9- رعایت تمام اصول بهداشتی به دلیل عدم نیاز به انتقال مواد و جابجایی برنج آبکشی شدهاشاره کرد.

دیگ خورشت پز صنعتی

چهار
پلو ماهی

دیگ چلوپز 380 لیتری

دیگ چلوپز صنعتی دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

از جمله مزایای دیگ های صنعتی می توان به 1- دارای لولای قوی استیل جهت حفظ وزن درب دیگ چلوپز 380 لیتری و سهولت باز و بسته کردن درب | 2- دارای سبد مشبک از جنس استیل نگیر در داخل | 3- پاتیل پخت جهت جلوگیری از تشکیل ته دیگ و سهولت در آبکشی برنج| 4- دارای عایق حرارتی پشم سرامیک و عایق هوا جهت جلوگیری از پرت حرارتی و کاهش دما در محیط و داغ نشدن بدنه| 5_ استفاده از یک دودکش ساخته شده از ورق استیل مناسب جهت هوا رسانی و سوختن بهتر شعله ها اشاره کرد.

دیگ خورشت پز صنعتی

دیگ چلوپز

شرکت تولیدی پویاصنعت علاوه بر دستگاه های مربوط به پخت برنج در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی دستگاه هایی نظیر انواع دیگ خورشت پز، انواع کباب زن و غیره را با بهترین کیفیت تولید و با ضمانت پس از فروش به مشتریان تحویل میدهد.

سوالات متداول دیگ چلوپز صنعتی

دیگ های پخت برنج صنعتی ( بخارپز) مجهز به سوپاپ اطمینان هستند که از بالا رفتن بخار در داخل دیگ و صدمه به بدنه دیگ و محیط اطراف جلوگیری می کند.

بله. دیگ چلوپز با توجه به درخواست مشتری به تمام کشورهای دنیا به صورت کاملا بسته بندی شده در پالت های مستحکم چوبی به روش های هوایی، زمینی و دریایی صادر می شود.

دیگ چلوپز صنعتی در ظرفیت های 250، 300 و 380 لیتری طراحی و ساخته می شوند و مراکز طبخ غذا و آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها با توجه به تیراژ روزانه خود از این دیگ ها استفاده می کنند.

بدنه دیگ های پخت برنج به صورت دوجداره ساخته می شوندو جداره داخلی آن ها توسط عایق پشم شیشه یا پشم سرامیک از جداره بیرونی جدا شده است و از هدر رفت انرژی گرمایی و گرم شدن محیط جلوگیری می کند.

دیگ های پخت برنج در آشپزخانه های صنعتی و تمامی مراکز طبخ غذا به ویژه، رستوران ها، آشپزخانه های بیمارستان، دانشگاه و سازمان ها و ارگان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

بله. دیگ های پخت برنج دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش هستند.

گاز مصرفی دیگ های پخت برنج به ظرفیت و ابعاد مخزن دیگ بستگی دارد. اما در حد متوسط ساعتی 4 مترمکعب مصرف گاز دارند.

قیمت این دستگاه ها با توجه به متریال به کار برده شده و مدلهای آنها متفاوت است. جهت دریافت قیمت دیگ های پخت برنج با کارشناشان فروش شرکت در ارتباط باشید.

بله. دیگهای بخارپز پخت برنج در دو مدل گرد و مکعب، بسته به سفارش مشتری طراحی و تولید می شوند.