سوالات متداول تجهیزات آشپزخانه صنعتی

مجهز کردن آشپزخانه صنعتی به تجهیزات مناسب هم مستلزم زمان و آماده بودن بستر تاسیساتی آشپزخانه اعم از آب، برق و فاضلاب می باشد. در صورت آماده بودن کلیه این تاسیسات، تجهیزات و دستگاه های مورد نظر در آشپزخانه صنعتی به سراغ چیدمان وسایل و تجهیزات آشپزخانه می رویم که این تجهیزات طبق نقشه و اصول درست سازمانی چیدمان شوند و این کار براساس ابعاد و تعداد تجهیزات آشپزخانه از یک روز الی یک هفته متغیر می باشد.

هزینه خرید تجهیزات آشپزخانه متفاوت می باشد و بستگی به تعداد و کیفیت تجهیزات آشپزخانه دارد. مثلا اگر در خرید، خواهان کیفیت بالا وسایل باشید، حتما با قیمت بالاتری مواجه می شوید ولی در نهایت با توجه به کیفیت، این کار به سود شما خواهد بود. بعضی از آشپزخانه های صنعتی کاملا از تجهیزات به روز و جدید استفاده می کنن و کاملا صنعتی هستند و بعضی دیگر در حالت نیمه صنعتی هستند و طبیعتا هزینه هرکدام از این تجهیزات متفاوت می باشد.

معقوله گارانتی در تجهیزات آشپزخانه صنعتی دارای اهمیت بالایی است. طبیعتا در تجهیزات آشپزخانه و دستگاه ها مسائل فنی وجود دارد که استفاده از این تجهیزات باید دارای پشتیبانی فنی و گارانتی باشد که در مراحل مختلف کار از آنها استفاده شوند. در چند سال اخیر به علت پیشرفت تجهیزات آشپزخانه صنعتی و پیچیده شدن آنها از نظر فنی و اهمیت آنها در سرویس دهی و همیشه آماده بکار بودن آنها، اهمیت گارانتی و پشتیبانی فنی تجهیزات آشپزخانه را به شدت بالا می برد و تجهیزاتِ دارای گارانتی برای مشتریان در اولویت خرید می باشد.

در شرایط موجود بازار به علت نوسان قیمت، همیشه قیمت تجهیزات آشپزخانه در حال تغییر می باشد ولی در هر صورت با توجه به قیمت ها و تجهیزات موجود، همیشه شرکت های معتبری هستند که در زمینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی فعالیت دارند و همیشه این وسایل با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه می کنند. که باید در ابتدا این شرکتها را انتخاب کرد تا بتوان خرید خوب داشته باشیم.

برای خرید قسطی تجهیزات آشپزخانه باید با شرکتها مذاکرات داشته باشیم ولی در نهایت باید سعی داشت که خرید خوب داشته و این خرید باید در اولویت مبنایه خرید تجهیزات مناسب و باکیفیت بالا بود و درنهایت خرید خوب و همه اینها قابل مذاکره و تعامل دو طرف هست.

طبیعتا در طی سالها استفاده و به علت استفاده های مکرر تجهیزات آشپزخانه، دستگاه ها و وسایل، فرسوده، خراب و یا مستهلک میشود که این موارد بستگی به میزان استفاده دارند ولی تجهیزاتی که استفاده کمتری دارند سالمتر هستند و نیاز به تعویض ندارند.

شرکتهای معتبر همیشه برای راحتی مشتریان خود در مرحله خرید تجهیزات آشپزخانه به آنها مشاوره های تخصصی میدهند که این مشاوره ها خیلی مفید و کارآمد هستند که منجر به بهبود کار و بالا بردن کارآیی در آشپزخانه و انتخاب دستگاه ها و تجهیزات مناسب میشوند که این موضوع خیلی به سود مشتری است.

برای داشتن یک مشاوره خوب باید ابتدا ارتباط با یکی از شرکتها و مراکز مشاوره خوب داشته باشیم و در مرحله اول اطلاعات کافی و درستی از وضعیت موجود و هدف از مشاوره را در اختیار مشاور قرار دهیم و از میزان آشنایی از تجهیزات را در اختیار مشاور قرار داد.

همین طور که میدانید آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها در مقیاس ها و ظرفیت های مختلف و با توان سرویس دهی های مختلف وجود دارند که این ظرفیت ها با توجه به حجم مشتریها و ابعاد و فضای آشپزخانه می باشد. بنابراین ماشین آلات و هم تجهیزات رستوران و آشپزخانه دارای ظرفیت ها و مقیاس های مختلف وجود دارند که براساس ظرفیت موجود و آینده که برنامه ریزی شده انتخاب و خریداری میشوند.

با توجه به پیشرفت صنعت و پیچیدگی تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید در استفاده از این تجهیزات از افراد آموزش دیده و باتجربه استفاده کرد و در طی زمان استفاده، از عوامل سرویس و نگهداری استفاده شود که باعث بالابردن طول عمر تجهیزات و خرابی کمتر آنها شود و هرچه طول عمر و کارآیی تجهیزات بالا رود، میزان سوددهی آنها بیشتر میشود.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی دارای گستردگی زیادی هستند و انواع مختلف دارند. از سازندگان داخلی و خارجی با مختصات و ظرفیت های مختلف که بنابر تجربه و استفاده بعضی از سرآشپزان نمونه های خارجی پیشنهاد میشود و درصورت خاص بودن استفاده باید این تچهیزات را از خارج از کشور وارد کرد که امکان این کار وجود دارد. در این کار نیاز به ایجاد هماهنگی بین فروشنده تجهیزات و کسی که کار ترخیص و انتقال تجهیزات آشپزخانه از خارج از کشور را انجام میدهد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی همیشه باید آماده به کار باشد و تمام مشکلات آنها را در اسرع وقت باید شده باشد و برای این کار باید ارتباط خوب و موثری با تیم پشتیبانی و خدمات داشته باشیم و تمام دستگاه ها و تجهیزات آشپزخانه بصورت دوره ای سرویس و نگهداری میشود.

در صورت بروز مشکل در تجهیزات در ابتدا باید خونسردی خود را حفظ کرد و مشکل را بصورت کامل و دقیق بررسی کرد و اطلاعات آن را بصورت دقیق در اختیار سرویس کار قرار بدهیم.

در خرید تجهیزات آشپزخانه باید دقت و زمان کافی صرف کرد چون این تجهیزات از اهمیت خاص برحوردار است و روی کیفیت تآثیر مستقیم دارد و کیفیت غذا هم روی رضایت و رونق کسب وکار تآثیر زیادی دارد.

از این رو تا حد امکان از خرید اجناس دست دوم و نامعلوم اجتناب کنید.

سوالات متداول کباب پز

سوالات متداول کباب پز

کباب پز تابشی اتوماتیک برای پخت تعداد زیادی سیخ کباب آن هم به صورت یکنواخت و یکدست مورد استفاده قرار می گیرد. چون نیاز هر رستوران متفاوت است این دستگاه در ابعاد و طرح های مختلف طراحی شده است.

هنگامی که شما یک دستگاه کباب پز را خریداری می‌نمائید، جدا از هزینه‌ هنگفتی که پرداخت می‌کنید، مشغول خرید یک کالای سرمایه‌ای برای کسب و کار خود می‌باشید. پس نمی‌توانید پیش خودتان بگویید که فعلا این کباب پز را می‌خرم و اگر مشکل داشت بعدا یکی دیگر را جایگزین آن می‌کنم. در همان وهله اول باید دقیقا نیازتان را شناسایی کرده و متناسب با اقدام به خرید بنمائید.

در زیر می‌توانید بخشی از نکاتی را که هنگام خرید باید بدان توجه کنید، را مشاهده بفرمائید:

 • هزینه: امروزه شرکت‌های متفاوتی وجود دارد که کباب پزهای متفاوتی، با برندهای مختلفی در بازار عرضه می‌کنند. برخی از کباب پزها، با کیفیت‌تر و برخی دیگر دارای کیفیت پایین‌تری می‌باشند. برخی قیمت بالایی دارند و برخی به شدت ارزان‌تر می‌باشند. در این بین شما باید به بودجه‌ای که می‌توانید برای کباب پز خرج کنید، نگاه کنید و متناسب با آن اقدام به خرید کردن بنمائید. دقت داشته باشید که همیشه گرانترین دستگاه، بهترین دستگاه برای شما نیست.
 • ابعاد: دستگاه‌های کباب پز عموما حجم بسیار زیادی را در آشپزخانه شما اشغال می‌کند. از این رو بسیار مهم است که هنگام خرید به ابعاد آشپزخانه خود دقت کرده و دستگاهی را خریداری نمائید که به راحتی بتوانید در فضای آشپزخانه تردد بنمائید.
 • ظرفیت: دستگاه‌های کباب پز ظرفیت‌های پخت مختلفی را دارا می‌باشند. هرچه این ظرفیت بیشتر باشد، هزینه دستگاه نیز بیشتر می‌شود. اگر دستگاهی با ظرفیت کمتر از فروش روزانه خود بخرید، قطعا در زمان‌هایی که پیک کاری شما می‌باشد با مشکل مواجه می‌شوید. چرا که مشتری گرسنه علاقه‌ای به صبر کردن ندارد و اگر ظرفیت کباب پز متناسب با فروش روزانه باشد، شانس گسترش کسب و کارتان را از خودتان می‌گیرید. بهتر است ظرفیت کباب پز از فروش روزانه شما مقداری بیشتر باشد.
 • شیر برقی: قطعا امنیت دستگاه و افرادی که با آن کار می‌کنند، مسئله شوخی‌برداری نیست. لذا بهتر است دستگاه شیربرقی داشته باشد تا درصورت ایجاد مشکل در آن به صورت خودکار اقدام به قطع گاز بنماید.

قطعا نکات دیگری همچون برند دستگاه، مصرف گاز، شکل ظاهری و … نکات مهمی ‌می‌باشند که هنگام خرید یک دستگاه باید بدان توجه کرد. اما کلیدی‌ترین مسائلی که باید بدان توجه کنید، مطالبی هست که در بالا ذکر شده است.

بله، شما می‌توانید از سیخ‌ چوبی در هر سه نوع کباب پزهای ریلی، تابشی و اتوماتیک بدون سوختن سیخ‌ها استفاده نمائید.

شاسی دستگاه کباب پز بسته به کیفیت، هزینه و دوام از جنس‌های متفاوتی می‌توانند باشند. بهترین جنسی که برای دستگاه‌های کباب پز می‌توان استفاده کرد پروفیل استیل می‌باشد. پروفیل استیل دارای دوام بسیار زیادی می‌باشد و در مقابل گرما نیز مقاومت خوبی را از خود نشان می‌دهد و با وجود قرارگیری مداومش در مقابل گرما عمر بسیار طولانی دارد. اما هزینه آن به شدت بالا می‌باشد.

از آنجائیکه قیمت همواره نقش کلیدی در خرید یک محصول ایجاد می‌کند، بهتر است تناسبی میان قیمت، کیفیت و دوام محصول باشد. از این رو شاسی‌هایی که از جنس پروفیل آهن با روکش رنگ ‌کوره‌ای می‌باشند گزینه بهتری می‌باشند.

بله، در هنگام روشن بودن دستگاه کباب پز حرارت دستگاه به بیرون ساطع می‌شود و در صورت قرارگیری کنار دستگاه، گرمایی را حس خواهید کرد. البته اگر در آشپزخانه خود هودی متناسب با فضای محل نصب کنید، مشکل گرما به سادگی قابل حل کردن می‌باشد.

دستگاه‌های کباب پز به سه نوع کباب پزهای ریلی، سالاماندر و اتوماتیک تبدیل می‌شوند. در دستگاه‌های ریلی و سالاماندر مصرف برق تقریبا صفر می‌باشد، چرا که تنها برق مصرفی برای جرقه زدن، به‌منظور روشن کردن دستگاه می‌باشد.

اما در کباب پزهای اتوماتیک از نیروی برق برای حرکت ریل استفاده می‌شود و مصرف برق بیشتری دارد. میزان مصرف برق در دستگاه‌های اتوماتیک ۷۵ وات در ساعت می‌باشد.

دستگاه‌های کباب پز مصرف آب زیادی ندارند. تنها آب مصرفی در کباب پزها، آبی است که درون سینی داخل کباب پز ریخته می‌شود تا روغن حاصل از پخت کوبیده به سینی نچسبد.

مهمترین تفاوت سالاماندر و کباب پزهای ریلی در این می‌باشد که، کباب پزهای ریلی، فاصله شعله با هر دو قسمت کباب یکسان می‌باشد، اما سالاماندرها قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و می‌توان فاصله میان شعله و کباب را تنظیم کرد. در نتیجه از کباب پزهای ریلی تنها برای پخت کباب کوبیده و جوجه کباب می‌توان استفاده نمود. اما از سالاماندر می‌توان برای طبخ انواع کباب‌های کوبیده، جوجه‌کباب، کباب‌ماهی، استیک و… استفاده نمود.

سوالات متداول همبرگرزن

سوالات متداول همبرگرزن

ویژگی فریز کردن گوشت توسط خود دستگاه همبرگرزن می‌­تواند به آن اضافه شود. البته برای اضافه شدن این ویژگی نیازمند فضا و امکانات دیگری می­‌باشد که در نتیجه­  آن باید فضای نسبتا قابل توجهی را به این دستگاه اختصاص داد. لذا اضافه شدن این ویژگی به دستگاه اصلا پیشنهاد نمی­‌شود.

در صورت نیاز مشتری، می­‌توان دستگاه همبرگر زن را به صورت سفارشی برای او تهیه کرد. اما این موضوع اصلا پیشنهاد نمی‌­شود، چرا که همبرگر پس از بسته­ بندی باید مدتی درون یخچال یا فریزر قرار گیرد و سپس پخت شود، تا کیفیت بهتری داشته باشد.

عواملی همچون نوع، ابعاد، ظرفیت، دستی یا اتوماتیک بودن و … بر قیمت دستگاه همبرگر زن تاثیر دارد. به­ طورکلی می­‌توان گفت قیمت یک دستگاه بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون متغیر می‌­باشد.

کار با دستگاه همبرگر زن بسیار ساده و ابتدایی می­ باشد و نیاز به هیچگونه نیروی ماهری ندارد. کار با دستگاه را به چهار مرحله اصلی می‌­توان تقسیم نمود.

 • در ابتدا باید اطمینان حاصل کرد که دستگاه دارای سلفون کافی برای بسته­ بندی می‌­باشد.
 • اطمینان از سفت بسته شدن قطعات تزریق دستگاه.
 • قراردادن گوشت مورد مصرف در مخزن دستگاه.
 • زدن کلید استارت و مشاهده آماده شدن همبرگرها.

شکل قالب دستگاه همبرگر زن کاملا سفارشی و مطابق میل مشتری می‌­باشد. این همبرگرها دارای وزنی از ۴۰ تا ۱۵۰ گرم می­‌توانند باشند و قطر آن­ها از ۵ تا ۱۵ سانتی­متر می­‌تواند باشد.

ظرفیت مخزن دستگاه همبرگرزن ۷ کیلوگرم می‌­باشد. با توجه به وزن هر همبرگر، در هر بار پر کردن مخزن، بین ۶۰ تا ۷۰ همبر می­ توان تولید کرد. البته ارتفاع مخزن قابل افزایش می­‌باشد، که بالطبع ظرفیت قرارگیری گوشت آن نیز افزایش می­‌یابد.

دستگاه همبرگر زن | برگر زن در دو نوع طراحی شده است. این دو مدل در هر ساعت ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ همبرگر را آماده و بسته­ بندی می­‌کند.

دستگاه همبرگر زن تمامی مراحل تزریق گوشت، شکل­ دهی قالب و بسته بندی را به­ طور کامل انجام می­‌دهد. در نتیجه با توجه به عملکرد بالا و انجام مراحل گوناگون، ابعاد نسبتا بزرگی دارد. ابعاد این دستگاه ۲۰۰*۸۰*۱۵۰ CM می‌­باشد.

انرژی مورد استفاده در تجهیزات آشپزخانه صنعتی معمولا آب، برق و گاز می‌­باشد. دستگاه همبرگر زن هیچگونه مصرف آب و گازی ندارد. اما مصرف برق آن قابل توجه می­‌باشد. دستگاه همبرگر زن به­ طور میانگین در هر ساعت ۲KW برق مصرف می­‌کند.

سوالات متداول جوجه چوبی

سوالات متداول جوجه چوبی

دستگاه جوجه چوبی اتوماتیک علی­رغم فضای زیادی که اشغال می­کند، مصرف انرژی زیادی ندارد. این دستگاه هیچگونه مصرف آب و گازی ندارد و مصرف برق آن نیز 1 KW در هر ساعت می­باشد، که می­توان گفت، مصرف نسبتا پایینی می­باشد.

دستگاه جوجه چوبی اتوماتیک را از پروفیل استیل که با روکش استیل پوشانده شده است، می­سازند. پروفیل استیل یکی از بهترین موادی می­باشد که برای ساخت تجهیزات آشپزخانه صنعتی به­ کار می­رود.

دستگاه جوجه چوبی اتوماتیک دارای ابعاد استاندارد 130*110*70 سانتی­متر می­باشد.

عموما برای جوجه کباب­، از سیخ­ های چوبی استفاده می­شود. از این رو دستگاه نیز به گونه ­ای طراحی شده است که از سیخ­ های چوبی در آن استفاده شود که برای سرو هم شکیل تر می باشد.

قالب­ های پیشنهادی و استاندارد دستگاه جوجه­ سیخ ­کن 200 گرم می­باشد. ولی بنا به خواست و نیاز مشتری، امکان تغییر در وزن و ابعاد قالب وجود دارد. وزن قالب­های دستگاه حداقل 100 گرم و حداکثر 400 گرم می­توانند باشند.

کاربرد اصلی دستگاه جوجه ­سیخ ­کن، سیخ کردن جوجه می­ باشد. ولی از این دستگاه برای سیخ کردن جگر یا کباب چنجه نیز می­توان استفاده کرد.

ظرفیت مخزن دستگاه جوجه ­سیخ ­کن در هر بار شارژ 1000 عدد سیخ می­باشد. با توجه به اینکه دستگاه در هر ساعت 400 سیخ جوجه می­گیرد؛ هربار شارژ دستگاه برای دو ساعت و نیم کار بی­ وقفه دستگاه کافی می­باشد.

بله؛ از دستگاه چوبی اتوماتیک تنها برای سیخ گیری فیله مرغ استفاده می­شود و استخوان داخل جوجه، فرایند سیخ ­گیری دستگاه  را دچار مشکل می­کند.

سوالات متداول کباب گیر

سوالات متداول کباب گیر

میزان گوشتی که در هربار سیخ‌گیری شما می‌توانید در دستگاه کباب گیر قرار بدهید، به صورت نرمال ۷ کیلوگرم می باشد. این مقدار معادل ۲۰ تا ۲۵ سیخ کباب بناب، یا ۷۰ سیخ کباب معمولی می‌باشد. اما بسته به نیاز مشتری از ۲ تا ۱۵ کیلوگرم حجم این مخزن را می‌توان تغییر داد.

در دستگاه‌های کباب گیر معمولی تنها یک قالب را در لحظه می‌توان قرار داد که امکان تعویض آن نیز به سادگی امکان پذیر می‌باشد. اما در دستگاه‌های مبله، شما می‌توانید دو قالب را در دستگاه به‌طور همزمان قرار دهید و دو نوع مختلف کباب را سیخ‌گیری بنمائید.

اینکه قالب‌های دستگاه‌های کباب گیر | دستگاه کباب سیخ کن را به سادگی بتوان عوض کرد یا خیر، بسته به شرکت سازنده دستگاه کباب گیر | دستگاه کباب سیخ کن و نوع ساخت دستگاه دارد. بعضی از دستگاه‌ها که اصلا امکان تعویض قالب را ندارند. در برخی از دستگاه‌های دیگر تعویض قالب امکان پذیر می‌باشد ولی فرایندی پیچیده و دشوار می‌باشد و در بعضی دیگر از دستگاه‌ها به سادگی امکان‌پذیر می‌باشد.

یک رستوران ممکن است در منوی غذایی خود چندین نوع کباب در وزن‌ها و اشکال مختلف داشته باشد. در این حالت قطعا نمی‌توان تنها از یک نوع قالب برای سیخ‌گیری استفاده کرد و نیاز به تعویض قالب بنا به نیاز مشتری می‌باشد.

این یکی از نکات بسیار مهم می‌باشد که هنگام خرید دستگاه کباب زن | کباب سیخ کن باید بدان توجه کرد: آیا بنا به هر دلیلی امکان تعویض قالب وجود دارد؟ و اگر این امکان وجود دارد، آیا دستگاه کباب گیر | کباب سیخ کن امکان تزریق در وزن‌های مختلف را دارد؟

پاسخ به این دو نکته بسیار مهم می‌باشد، چرا که امکان تعویض قالب برای بعضی از دستگاه‌ها وجود ندارد و تنها از یک نوع قالب باید استفاده کرد و در بعضی دیگر از دستگاه‌ها می‌توان قالب را عوض کرد ولی دیگر امکان اینکه سرعت و وزن تزریق را کنترل کرد وجود ندارد.

بله، اگر دستگاه‌ کباب گیر شما توانایی تعویض قالب را داشته باشد، این کار به سادگی امکان‌پذیر می‌باشد.

برای پیدا کردن مناسب­ ترین کباب زن یا کباب سیخ کن برای شما لازم است که دقیقا مشخص­ شود به چه نوع کباب گیری نیاز دارید، برای فهیمدن این موضوع نیاز است به پنج سوال اساسی زیر پاسخ دهید:

 • برای خرید یک کباب گیر تا چه حد می‌­توانم هزینه بنمایم؟
 • چه نوع کبابی (وزن و ابعاد) می­‌خواهم تولید بنمایم؟
 • ظرفیت روزانه تولید من چه­‌قدر باشد؟
 • در صورت محبوبیت رستورانم و افزایش مشتریان، میزان فروش من تا چه‌­قدر افزایش می­یابد؟
 • ابعاد آشپزخانه من چه‌­قدر می­باشد؟

پاسخ هریک از این سوالات، کمک بسیار زیادی به تصمیم گیری شما می­کند.

اینکه بدانید چقدر هزینه می­‌توانید برای خرید یک دستگاه انجام دهید، بازده­ی انتخاب شما رو محدودتر می­‌نماید و در صورت استعلام قیمت و بالا بودن آن، به راحتی می‌­توانید آن شرکت را از لیست خرید خود حذف کنید.

دانستن اینکه چه نوع کبابی با چه وزن و ابعادی می­خواهید طبخ کنید، این نکته را برای شما روشن می­کند که آیا شرکت مورد نظر توانایی ساخت چنین قالب­‌هایی دارد یا خیر؟

بسیار مهم است که پیک کاری خود را بدانید و دستگاهی بخرید که بتواند آن تعداد کبابی که شما نیاز دارید در کمترین زمان برای شما تهیه کند. شما نمی­توانید به مشتری خود بگویید شما تشریف داشته باشید تا من یک ساعت دیگر غذای شما را برایتان بیارم، مشتری که وارد رستوران شده است، قطعا گرسنه است و آخرین چیزی که می‌­خواهد بشنود این است که برای آماده شدن غذایش بیشتر از حدی که باید صبر کند. هنگام خرید یک دستگاه­ کباب گیر در حال پرداخت هزینه زیادی می‌­باشید پس باید نه تنها دستگاهی باشد که با توجه به شرایط فعلی جوابگوی نیاز شما باشد، بلکه در صورت پیشرفت کسب­ و کارتان باز هم بتواند بدون هیچ مشکلی برای شما کار کند و تعداد کباب مورد نظر شما را آماده کند.

نکته مهم:

ابعاد دستگاه هم نکته بسیار مهمی می­باشد که عموما از قلم می­ ا‌فتد و بدان توجه نمی­‌شود. تجهیزات آشپزخانه صنعتی عموما بزرگ می­‌باشند و در کنارهم قرارگیری آن­ها حجم زیادی از آشپزخانه را اشغال می­‌کند. پس باید به ابعاد دستگاه­‌ها هم توجه شود، که متناسب با فضای آشپزخانه باشند.

این دو نوع دستگاه کباب سیخ کن دارای سیستم کاری و عملکرد مشابه و یکنواختی می­‌باشند. تنها تفاوت آن­ها در ابعاد و ظرفیت تولید آن­­ها می‌­باشد. پس می­توان گفت که خیر، این دو نوع دستگاه کباب­‌هایی با کیفیت یکسان می­‌گیرند.

کیفیت دستگاه­‌های کباب زن | دستگاه کوبیده زن رومیزی و مبله در یک سطح می‌­باشد و هر دوی آن­ها طول عمر بلند و یکسانی را دارند. چیزی که باعث تفاوت میان این دو نوع کباب گیر می­‌باشد، ابعاد آن­ها و بالطبع تواناییشان در میزان تولید کباب می‌­باشد. البته باید دقت داشت که اگر تصمیم به مقایسه یک کباب گیر مبله و یک کباب گیر رومیزی را دارید، هر دوی آن­ها باید از یک برند و یک کارخانه باشند.

دستگاه­‌ کباب زن بسته به نیاز مشتری در انواع مختلفی ساخته می­‌شود، تا مشتری بتواند بسته به نیاز خود، دستگاه کباب زن مورد نیاز خود را شناسایی کرده و اقدام به خریداری آن بنماید. تفاوت­های این دستگاه­‌ها در ابعاد، بدنه، جنس پیستون، سیستم کارکرد و … می‌­باشند. اما تفاوت اصلی این دستگاه‌­ها به توانایی تولید کباب آن­ها در واحد زمانی بستگی دارد. به ­طور کلی دستگاه­‌های کباب گیر به انواع رومیزی، مبله، دوقلو و تمام اتوماتیک تقسیم می‌­شوند.

امیدواریم تا اینجا توانسته باشیم به بخشی از سوالات متداول که ذهن شما را به خود درگیر کرده است پاسخ داده باشیم. در ادامه به باقیمانده سوالات متداول پاسخ خواهیم داد.

یکی از بخش­‌های اصلی دستگاه کباب گیر بدنه یا شاسی آن می‌­باشد، که به علت در معرض دید بودن، اهمیت خاص خودش را دارد. یک ماشین را تصور کنید که موتور بسیار قوی دارد، و به خوبی کار می­‌کند. اما اگر بدنه نامناسب و بی‌کیفیتی داشته باشد، تاثیر به شدت منفی در ذهن بیننده می­‌گذارد. این موضوع برای سایر ابزارآلات نیز صادق است. اگر دستگاه کباب گیر بدنه خرابی داشته باشد، یا قسمت­‌های مختلف آن زنگ­ زدگی داشته باشد، دیگر کسی نمی­‌گوید این دستگاه چقدر کباب­‌های خوبی می­‌گیرد.

دستگاه­‌های کباب گیر را می­‌توان از پروفیل آهن با روکش ورق استیل یا از پروفیل استیل با روکش ورق استیل ساخت. پروفیل استیل نسبت به پروفیل آهن دارای کیفیت، طول عمر و استحکام بیشتری می‌­باشد. اما پروفیل آهن ارزانتر می‌­باشد.

سوالات متداول دیگ چلوپز صنعتی

دیگ های پخت برنج صنعتی ( بخارپز) مجهز به سوپاپ اطمینان هستند که از بالا رفتن بخار در داخل دیگ و صدمه به بدنه دیگ و محیط اطراف جلوگیری می کند.

بله. دیگ چلوپز با توجه به درخواست مشتری به تمام کشورهای دنیا به صورت کاملا بسته بندی شده در پالت های مستحکم چوبی به روش های هوایی، زمینی و دریایی صادر می شود.

دیگ چلوپز صنعتی در ظرفیت های 250، 300 و 380 لیتری طراحی و ساخته می شوند و مراکز طبخ غذا و آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها با توجه به تیراژ روزانه خود از این دیگ ها استفاده می کنند.

بدنه دیگ های پخت برنج به صورت دوجداره ساخته می شوندو جداره داخلی آن ها توسط عایق پشم شیشه یا پشم سرامیک از جداره بیرونی جدا شده است و از هدر رفت انرژی گرمایی و گرم شدن محیط جلوگیری می کند.

دیگ های پخت برنج در آشپزخانه های صنعتی و تمامی مراکز طبخ غذا به ویژه، رستوران ها، آشپزخانه های بیمارستان، دانشگاه و سازمان ها و ارگان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

بله. دیگ های پخت برنج دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش هستند.

گاز مصرفی دیگ های پخت برنج به ظرفیت و ابعاد مخزن دیگ بستگی دارد. اما در حد متوسط ساعتی 4 مترمکعب مصرف گاز دارند.

قیمت این دستگاه ها با توجه به متریال به کار برده شده و مدلهای آنها متفاوت است. جهت دریافت قیمت دیگ های پخت برنج با کارشناشان فروش شرکت در ارتباط باشید.

بله. دیگهای بخارپز پخت برنج در دو مدل گرد و مکعب، بسته به سفارش مشتری طراحی و تولید می شوند.

سوالات متداول ماشین ظرفشویی صنعتی 1000 بشقاب

برای شستشوی ظروف نیاز است که از آب گرم استفاده شود. در ماشین های ظرفشویی صنعتی از آب گرم 90 درجه استفاده می شود و این عامل نه تنها سبب طول عمر المنت های دستگاه می شود  بلکه بر روی مصرف انرژی دستگاه نیز تاثیرگذار است.

در بعضی موارد با توجه به درخواست مشتری از میزهای جانبی ورودی و خروجی برای دستگاه استفاده می شود.

میزان مصرف آب در دستگاه ماشین ظرفشویی صنعتی بسیار کم است و برای هر سبد دستگاه ماشین ظرفشویی صنعتی که ظرفیت 16 ظرف را دارد 3 لیتر آب مصرف می شود که علاوه بر صرفه اقتصادی از آلودگی های زیست محیطی نیز جلوگیری می کند.

در ماشین های ظرفشویی صنعتی برای گرم کردن و به چرخش دراوردن آب از انرژی الکتریکی استفاده می شود که با توجه به ظرفیت دستگاه ها متفاوت است. میزان مصرف برق در دستگاه های ماشین ظرفشویی 1000 بشقاب 5kw  و در مدل های ریلی 7kw است.

زمان شستشو در دستگاه ماشین ظرفشویی صنعتی به صورت دستی و اتوماتیک است. در حالت دستی بسته به تجربه و نوع ظروف می باشد و در حالت اتوماتیک طبق تنظیمات کارخانه برای شستشوی هر سبد 1 دقیقه در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز به تغییر با هماهنگی با تولید کننده میتوانید زمان را تغییر دهید.

زمان شستشو در حالت اتوماتیک در دستگاه های ماشین ظرفشویی صنعتی برای شستشوی هر سبد 1 دقیقه زمان نیاز است که این زمان در کارخانه تنظیم شده است. اما میتوان بسته به نوع ظرف و مواد شوینده با هماهنگی با تولید کننده زمان را تغییر داد.

ظرفیت ماشین ظرفشویی صنعتی 1000 بشقاب به صورت اسمی 1000 بشقاب در ساعت است که در واقع بین 900 تا 1000 بشقاب می باشد و زمان جابجایی و باز و بسته کردن درب دستگاه نیز به این زمان اضافه می گردد.

فضای مورد نیاز برای دستگاه ماشین ظرفشویی  بسته به نوع استفاده و لوازم جانبی آن متغیر است که اگر از دستگاه به تنهایی بدون میزهای ورودی و خروجی استفاده شود برای طول 1.20 متر و برای عرض 1 متر فضا مورد نیاز است. اگر از میز ورود و خروج در دستگاه های ماشین ظرفشویی صنعتی استفاده شود طول 4 متر مورد نیاز است.

لوازم مورد نیاز برای ماشین های ظرفشویی صنعتی پودر و مایع شستشو می باشد.

دستگاه ماشین ظرفشویی صنعتی دارای یکسال گارانتی و طبق شرایط مندرج در برگ گارانتی می باشد.

قیمت دستگاه ماشین ظرفشویی بسته به ظرفیت دستگاه و متریال بکار برده شده در تولید دستگاه تعیین می شود.

سوالات متداول سرخ کن صنعتی

دستگاه سرخ کن دو سبده در دو مدل رومیزی و مبله ( ایستاده) طراحی و تولید می شود. دستگاه سرخ کن مدل رومیزی برقی می باشد و ابعاد آن 50*70 است و مدل مبله گازی می باشد و ابعاد آن 60*80 و دارای ارتفاع 10/1 می باشد.

دستگاه سرخ کن مبله دارای لوازم جانبی 2 عدد سبد و پایه های ثابت و کاتالوگ می باشد.

در دستگاه های سرخ کن مبله از انرژی گاز استفاده می شود. اما در دستگاه های سرخ کن رومیزی از برق 220 ولت با توان 12 آمپر استفاده می شود.

در سرخ کن های صنعتی بسته به میزان حجم کار از ظرفیت های مختلفی استفاده می شود. در سرخ کن های رومیزی به میزان 8 تا 12 لیتر و در سرخ کن های مدل مبله به میزان 18 تا 22 لیتر روغن مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع روغن مصرفی در هر دو مدل دستگاه سرخ کن یکی است و از روغن های سرخ کردنی موجود در بازار می توان استفاده کرد.

در دستگاه های سرخ کن رومیزی از بن ماری های سایز 2/1 استفاده می شود و در مدل های مبله دستگاه دارای مخزن روغن با ظرفیت 20 لیتر می باشند.

زمان پخت در سرخ کن های صنعتی به نوع غذا و روغن مورد استفاده بستگی دارد

ظرفیت خروجی دستگاه در دستگاه های سرخ کن صنعتی بسته به نوع روغن مصرفی و نوع غذا متفاوت است. به عنوان مثال ظرفیت خروجی دستگاه برای سیب زمینی 50 کیلو در ساعت و برای مرغ 10 کیلو در ساعت می باشد.

فضای مورد نیاز برای دستگاه سرخ کن مبله 90 سانتی متر طول، 1 متر عرض و 2 متر ارتفاع نیاز است. عرض بیشتر جهت جلوگیری از نشت روغن بر روی وسایل و ارتفاع بیشتر برای تهویه مناسب در نظر گرفته می شود.

دستگاه های سرخ کن گازی لوازم مصرفی ندارند. اما در مدل های رومیزی که از نوع برقی هستند ممکن است به المنت نیاز پیدا کنند.

گارانتی دستگاه های سرخ کن صنعتی یکساله می باشد و طبق شرایط مندرج در در برگ گارانتی دستگاه است.

قیمت دستگاه های سرخ کن صنعتی بسته به مدل دستگاه و متریال بکار رفته در تولید آنها تعیین می گردد.