خط تهیه و پخت کباب اگر به صورت اتوماتیک باشد تاثیر زیادی بر کارایی رستوران دارد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶

خط  تهیه و پخت کباب اتوماتیک شامل : میز کار، چرخ گوشت, میکسر, سیخ کباب, کباب زن, کباب پز تابشی اتوماتیک و سیخ شوی است.

با ورود تکنولوژی به آشپزخانه های صنعتی, فرایند تهیه کباب بسیار ساده تر و آسان تر شده است.

کباب به عنوان یک غذای خوشمزه سنتی و اصیل ایرانی به دنیا نیز معرفی شده و در سراسر جهان طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

امروزه می بینیم که علاوه بر ایران بسیاری ایرانیان خارج از کشور نیز اقدام به تاسیس رستوران در آنجا کرده اند و مسلما چلوکباب یکی از اصلی ترین غذاهای منوی آن هاست.

اگر کباب شما خوشمزه و با کیفیت باشد معروف می‌شوید و مشتری زیادی پیدا می‌کنید. اگر رستوران شما شلوغ شود و تقاضا بالا برود چگونه تعداد زیادی کباب برای مشتریان تامین می‌کنید؟ می توانید در زمان های بسیار شلوغ تمام مشتریان را راضی نگه دارید و در زمان کم سفارش ان ها را برایشان ببرید؟

همانگونه که هر صنعتی نیاز به نوآوری و به روز شدن دارد صنعت غذا هم برای پیشرفت خود نباید از این امر مستثنی باشد.

مسلما هر رستورانی که می‌خواهد معتبر باشد و خدمات خوبی به مشتریان خود ارائه دهد, بهتر است که دارای خط کباب اتوماتیک  با امکانات و تجهیزات بروز باشد. یعنی دستگاهی که بتواند به راحتی در یک ساعت بین ۴۰۰ تا ۱۵۰۰ سیخ کباب بزند و دیگر نیاز به تعداد زیادی نیروی ماهر برای سیخ گیری کباب نباشد. و یا دستگاه کباب پز اتوماتیک که بتواند تعداد زیادی کباب را در یک ساعت بپزد و شما بتوانید سریع و با کیفیت به مشتری سرویس دهید.

میز کار خط تهیه کباب

میز کار یکی از اصلی ترین وسایل و تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. میز کار که از جنس چوب یا تفلون است که  باید قدرت تحمل ضربه برای خرد کردن گوشت را داشته باشد. 

میز کار صنعتی
میزکار آشپزخانه صنعتی

چرخ گوشت

چرخ گوشت در دو نوع تسمه ای و گیربکسی وجود دارد. اگر بخواهید با چرخ گوشت پیاز رنده کنید باید چرخ گوشت تمام استیل باشد, چون آب پیاز تیغه ها را کند می کند و به چرخ گوشت آسیب می زند. پس برای اینکار چرخ گوشت تسمه ای پیشنهاد می شود چون اگر چرخ گوشت گیربکسی باشد آب پیاز به این چرخ گوشت آسیب می زند.

یکی دیگر از تجهیزات تهیه و پخت کباب چرخ گوشت است. چرخ گوشت صنعتی و میکسر برای راحتی کار در آشپزخانه صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
چرخ گوشت صنعتی

میکسر صنعتی

برای آماده سازی و مخلوط کردن مایه کباب از دستگاه میکسر استفاده می‌شود. دستگاه میکسر مواد را با هم خوب مخلوط می‌کند تا همه مواد  یکدست و یکنواخت شوند. دستگاه میکسر انواع گوناگون و متفاوتی دارد که بسته به نوع نیاز انتخاب می‌شوند. دستگاه میکسر یکی از دستگاه های پرکاربرد در صنعت آشپزخانه صنعتی است.

میکسر صنعتی برای آماده سازی و مخلوط کردن مایه کباب استفاده می شود. میکسر و چرخ گوشت برای راحتی کار در آشپزخانه صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
میکسر

سیخ کباب

سیخ کباب از دو جنس آلومینیوم و یا استیل ساخته می‌شود. برای استفاده در دستگاه کباب زن, بهتر است از جنس استیل استفاده شود. چون سیخ استیل به قالب دستگاه آسیب نمی‌رساند. همچنین مقاومت سیخ استیل نسبت به آلومینیوم بیشتر است.

سیخ کباب
سیخ کباب

کباب زن | کوبیده زن

   این دستگاه كه با نام های دیگری چون:( دستگاه کباب زن – دستگاه سیخ گیر- دستگاه کباب پیچ- دستگاه کوبیده زن – دستگاه کباب سیخ کن- دستگاه کباب ساز- دستگاه کبابگیر- دستگاه سیخ گیر- دستگاه کبابزن) نیز شناخته می شود. برای سرعت بخشیدن به مراحل آماده سازی کباب وسيخ گیری آن به کار می رود.

کباب زن اتوماتیک از بدنه استیل با کیفیت بالا ساخته شده است. این دستگاه سیستم هیدرولیک دارد. یعنی دارای مخزن روغن جداگانه است. قطعات داخلی دستگاه را روغنکاری می‌کند که باعث می شود طول عمر دستگاه زیاد شود و استهلاک کم شود. هم چنین سر وصدای دستگاه نسبت به سیستم گیربکسی بسیار کم تراست.

دستگاه کباب زن یکی از تجهیزات خط تهیه و پخت کباب است.
کباب زن

کباب پز اتوماتیک

سیخ های کباب آماده شده توسط کباب زن در مرحله بعد  داخل کباب پز تابشی اتوماتیک قرار می‌گیرند و تحت تابش از دو طرف پخته می‌شوند. کباب ها به طور خودکار در محفظه کباب پز تابشی می‌چرخند و پس از گذشت زمان پیش فرض پخته شده و بیرون می‌آیند. در اینجا نیروی ساده کباب ها را از دستگاه می‌گیرد و روی میز می گذارد.

ویژگی منحصر به فرد دستگاه کباب پز تابشی پخت بدون دود به واسطه تابش حرارت از بالا از طریق شعله های سرامیکی بر روی کباب می‌باشد . در این حالت بر خلاف کباب پزهای گازی ( سنتی ) تمام چربی ، روغن و اشک های تولید شده از کباب بر اثر حرارت بر روی سینی چربی گیر ریخته شده و ضمن جلوگیری از تولید دود به راحتی از طریق شیر تخلیه سینی قابل تخلیه و شستشو می‌باشد. این دستگاه کاربردی جهت سرعت بخشیدن در پخت و طبخ کباب با رعایت کامل اصول بهداشتی به کار می‌رود.

دستگاه کباب پز تابشی برای پخت و تهیه کباب به تعداد زیاد استفاده می‌شود.
کباب پز

سیخ شور صنعتی

دستگاه سیخ شوی اتوماتیک پویا صنعت سه جداره تمام استیل است.  از این دستگاه برای شستشوی انواع سیخ آلومینیوم و استیل استفاده می‌شود. این دستگاه مجهز به تایمر و دور معکوس است. محفظه سیخ شور استوانه ای مشبک استیل است که مزیت این محفظه این است که سیخ ها کج نمی‌شود. مواد کثیف چسبیده به سیخ ها جدا شده و از محفظه بیرون می‌رود و در پایین سیخ شوی اتوماتیک ته نشین می‌شوند. سیخ شورهای دیگر که در بازار هست محفظه مشبک ندارند و آب همراه با کثیفی های سیخ ها در همان محفظه می‌چرخد و شست و شو را انجام می دهد. مصرف آب در این دستگاه کم تر است و صرفه جویی در مصرف آب صورت می‌گیرد. با استفاده از این دستگاه می‌توانید در بیست دقیقه ۳۰۰ عدد سیخ کباب را تمیز کنید.

سیخ شوی صنعتی
سیخ شوی اتوماتیک

مزایای استفاده از تجهیزات اتوماتیک در کیفیت فرایند پخت کباب

با استفاده از تجهیزات خط کباب شما می‌توانید به راحتی در یک ساعت ۴۰۰ تا ۱۵۰۰ سیخ کباب آماده کنید. استفاده از این تجهیزات باعث می‌شود کسب و کار شما رونق بیشتری داشته باشد. چون این تجهیزات  سبب بالا رفتن  راندمان کمی و کیفی شما خواهد شد. شما می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی مزیت استفاده از این تجهیزات را به چشم ببینید. کاهش هزینه نیروی انسانی‌, صرفه جویی در زمان, بهینه سازی مصرف انرژی از جمله دیگر مزایای استفاده از این تجهیزات می‌باشد.

تجهیزات تهیه و پخت کباب
خط کباب اتوماتیک

گروه تولید صنعتی پویا صنعت تولید کننده تجهیزات پخت و تهیه کباب به صورت اتوماتیک

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت با بیش از یک دهه سابقه درخشان در صنعت آشپزخانه صنعتی, موفق به تولید دستگاهای پخت و تهیه کباب شده است.  همه این دستگاه به صورت اتوماتیک هستند. همچنین این گروه موفق به اخذ گواهی ثبت اختراع و همچنین تولید دستگاه جوجه زن و همبرگر زن نیز شده است. 

 “فروش, آغاز تعهد ماست “شعاری است که همواره به آن پایبند بوده ایم.

 قبل از خرید تجهیزات برای رستوران و هتل خود با مشاوران پویا صنعت در ارتباط باشید تا مهم ترین و با کیفیت ترین تجهیزات را شناسایی وخریداری کنید.

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق یوتیوب و اینستاگرام دنبال نمایید.

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد