مقالات

5 دلیلی که نباید از تجهیزات آشپزخانه خانگی در آشپزخانه صنعتی استفاده کرد

اشپزخانه صنعتی گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت امیدوار است در راستای کمک به اقتصاد خانواده‌ها و همچنین کمک به صنعت آشپزی ایران بتواند گامی بلند و موثر را بردارد. اولین و مهم ترین هدف این گروه در کوتاه مدت این است که بتواند به عنوان برترین تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران در ایران شناخته شود.

دقت کلید موفقیت

شاید برایتان زیاد پیش امده باشد زمانی که هوس پیتزا کردید و خودتان با مواد اولیه بازاری آن را درست میکنید نتیجه کار، آن مزه پیتزای بازار را ندارد. یکی از دلایل این موضوع می تواند دستگاه های صنعتی مورد استفاده از رستوران و فست فود باشد. غذا ها با فوت و فن های خاص و ریزی مزه های متفاوتی میگیرند. برای بهترین بودن در کیفیت غذاهای طبخ شده، باید دقت داشته باشید که مواد اولیه در دما و مدت زمانی خاص طبخ شوند و تنها تجهیزات آشپزخانه صنعتی هستند که از چنین دقت بالایی در ویژگی‌های خود بهره‌مندند.

کیفیت مواد اولیه

از دیگر دلایلی که شما نباید از تجهیزات آشپزخانه خانگی برای مصارف صنعتی استفاده کنید میتواند موضوع مدت زمان و دفعات استفاده از آن باشد. منطقا در رستوران شما وهمکارانتان بارها و بارها درب یخچال را باز و بسته میکنید اما یخچال‌های صنعتی برای باز و بسته شدن به صورت مداوم ساخته شده‌اند و همچنین قدرت پخش سرما به صورت یکسان در همه جای یخچال را دارند و می‌توان مواد غذایی را به مدت بالا در آن نگه‌داری کرد. یا برای پخت 10 پیتزا بالاجبار ساعت ها ماکروفر یا فر را روشن میگذارید که این موضوع هم مدت زمان شما را برای تحویل سفارشات بالا می برد که این موضوع خود باعث نارضایتی مشتریان خواهد بود و هم بازدهی وسایل رستوران را کم کرده و چه بسا بسیار زودتر از عمر استاندارد دستگاه، وسیله مورد استفاده شما ناکارآمد خواهد شد. بنابراین لازم و ضروری است برای راه اندازی رستوران های صنعتی، خرید لوازم و تجهیزات آشپزخانه صنعتی را در دستور کار خود قرار دهید.

R 1 گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت امیدوار است در راستای کمک به اقتصاد خانواده‌ها و همچنین کمک به صنعت آشپزی ایران بتواند گامی بلند و موثر را بردارد. اولین و مهم ترین هدف این گروه در کوتاه مدت این است که بتواند به عنوان برترین تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران در ایران شناخته شود.

کیفیت مهم تر از کمیت

همانطور که در بالا اشاره شد باید هنگام خرید وسایل اشپزخانه صنعتی، کیفیت دستگاه ها را مد نظر قرار داد به این ترتیب که این دستگاه روزی چند ساعت میتواند روشن بماند یا خدمات پس از فروش آن چگونه است و یا حتی پشتیبانی مورد قبولی را دارد یا نه ؟

تمام تجهیزات آشپزخانه از چاقوها گرفته تا فرها روزی باید با وسایل نو جایگزین شوند.

شاید به نظر شما جالب باشد که با بودجه خود طیف مختلفی از وسایل آشپزخانه خانگی را به جای تجهیزات صنعتی گران قیمت بگیرید، اما همیشه تنوع نمیتواند باعث پیشرفت شود. اگر شما بتوانید فقط یک نوع غذا را با کیفیت بسیار بالا تولید کنید مطمعنا همان، شما را مشهور خواهد کرد و پیشرفت خواهید داشت. بنابراین کمیت را فدای کیفیت نکنید.مهم این است که بدانید کیفیت تجهیزات آشپزخانه خانگی به مراتب کمتر از کیفیت تجهیزات آشپزخانه صنعتی است و بی‌شک خرابی زودتر آن تجهیزات، هزینه‌های هنگفتی را بعد از مدتی کوتاه برای رستوران شما خواهد داشت.

تفاوت سایز

مهم‌ترین تفاوت بین تجهیزات آشپزخانه صنعتی و آشپزخانه خانگی در سایز آنهاست. تجهیزات آشپزخانه‌های خانگی مانند فرها، ماکرویوها، چرخ گوشت و … برای همان استفاده‌های کوچک خانگی مناسب هستند.

در آشپزخانه‌های صنعتی غذا به طور مداوم در حال پخت است و تجهیزات باید توانایی بازدهی به صدها مشتری در روز را داشته باشند. بی‌شک تجهیزات خانگی توانایی پخت 12 یا 13 ساعت در روز و حتی سرعت طبخ غذا با سرعت بالا را ندارند و این هم یکی از دلایل مهم برای استفاده از تجهیزات صنعتی در آشپزخانه صنعتی است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *