خدمات پس از فروش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۷

خدمات پس از فروش یکی از نکات کلیدی مهم در هر محصول است. و یکی از مهمترین عوامل برای رقابت در بازار است. در دنیای امروز با توجه به اینکه خریدارن به به خدمات پس از فروش, گارانتی و ضمانت نامه هر محصول توجه خاصی دارند, شرکت ها تلاش دارند تا با ارائه خدمات گسترده و عالی رضایت مشتریان خود را فراهم کنند. بقا و تداوم تولیدکنندگان بستگی زیادی به کیفیت ارائه این نوع خدمات دارد. همه اصناف مختلف دارای خدمات پس از فروش هستند. حتی تولیید کننگان تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیز برای رضایت مندی مشتری خدمات گسترده ای را به مشتری ارائه می‌کنند.

چرا ارائه خدمات پس از فروش مهم است؟

با توجه به بازار رقابتی شدیدی که وجود دارد, باید همه عوامل را برای بهترین بودن در نظر گرفت. مشتریان و خریداران  در انتخاب خود بسیار با هوش و با دقت هستند. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب هر محصول گارانتی و ضمانت نامه آن است. هرچه خدمات بهتر, دقیق ترو در کمترین زمان ممکن ارائه شود, رضایتمندی مشتری نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین یک شرکت و یا کارخانه برای اینکه موفق شود باید برای ارائه انواع خدمات به مشتری و خریدار خود برنامه ریزی دقیقی انجام دهد.

ارائه خدمات شامل چه مواردی می‌شود؟

این خدمات شامل موارد گوناگونی است. در زیر به صورت مختصر با آن آشنا می‌شوید:

  • حمل و نقل
  • تامین قطعات مصرف دستگاه‌ها
  • نصب و راه اندازی کلیه تجهیزات
  • تعمیر و سرویس دستگاه‌ها
  • بازدید دورده ای از دستگاه‌ۀا
  • ارائه برگه گارنتی و ضمانت نامه
  • آموزش نحوه کار با دستگاه ها

شرکت تولیدی صنعتی پویا صنعت

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت  یکی از بزرگترین تولید کنندگان و تامین کنندگان در زمینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی, توانسته است خود را به عنوان یک برند معتبر معرفی کند. این گروه با بهره گیری از بهترین کارشناسان و با تکیه بر دانش, خلاقیت و توان متخصصان جوان خود افتخار دارد, قدم های استوار و محکمی را در جهت ارتقا وافزایش کیفی و کمی خدمات محصولات خود در جهت رضایتمندی مشتری را بردارد.

این گروه با در نظر گرفتن نیاز مشتریان, اقدام  به گسترش ارائه خدمات می‌کند.  واحد خدمات پس از فروش گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت به عنوان یک واحد استراتژیک فعالیت می‌کند.این واحد همیشه و همه جا پاسخ گوی مشتریان خود خواهد بود.

تجهیزات این گروه دارای ۱۲ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می‌باشد که در نوع خود و در بین محصولات مشابه بی‌نظیر است.

این واحد در راستای تحقق شعار شرکت”فروش, آغاز تعهد ماست”   گام های بلندی برداشته است.

  شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق یوتیوب و اینستاگرام دنبال نمایید.

مواردی که محصولات پویا صنعت, شامل گارنتی نمی‌شود؟

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت به همه محصولات تولیدی خود را به طور گسترده خدمات پس از فروش را ارائه می‌دهد. گارنتی محصولات به گونه ای طراحی شده است که رضایت مشتریانی خود را جلب نماید.

گارانتی محصولات پویا صنعت به چه معناست؟

در صورتیکه دستگاه به دلیل خطا عمدی نیروی انسانی دچار مشکل شود, دستگاه دیگر شامل گارانتی نخواهد شد

نحوه خدمات به مشتریان خارج از استان چگونه است؟

گروه تولیدی صنعتی پویا صنعت به دلیل کیفیت بالای محصول خود, توانسته است محصول خود را به کل ایران ارسال کند. در نتیجه این گروه باید خدمات پس از فروش خود را به سایر استان ها نیز آرائه دهد.

تیم پشتیبانی و خدمات پس از فروش ما در صورت بروز مشکل ابتدا سعی خواهد کرد از طریق مکالمه تلفنی مشکل را رفع نماید. در صورتیکه عیب رفع نشود, فیلم آموزشی برای رفع مشکل مورد نظر برای مشتری ارسال می‌گردد. اگر مشکل دشتگاه خیلی بزرگ و قابل حل نبود, تیم پشتیبانی به محل مورد نظر اعظام می‌شود و تا تمام نشدن رفع مشکل به صورت کامل در محل خواهد ماند.

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد