سوالات متداول کباب پز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۸

برای خرید کباب پز تابشی استاندارد و خوب همیشه باید مواردی را در نظر گرفت. هنگام خرید این دستگاه با توجه به متنوع بودن آن و نیاز خریدار سوالاتی در ذهن مشتری به وجود می‌آید. برای خریدار همیشه سوالات متداول در مورد خرید انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی وجود دارد. اگر دقیق به این سوالات متداول پاسخ داده شود به خریدار در انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی مناسب کمک فراوانی خواهد شد.  در این مقاله سعی داریم به برخس از سوالات متداول در مورد کباب پز پاسخ دهیم.

 1. تفاوت‌های سالاماندر با کباب پزهای ریلی تابشی در چیست؟

مهمترین تفاوت سالاماندر و کباب پزهای ریلی در این می‌باشد که، کباب پزهای ریلی، فاصله شعله با هردو قسمت کباب یکسان می‌باشد، اما سالاماندرها قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و می‌توان فاصله میان شعله و کباب را تنظیم کرد. در نتیجه از کباب پزهای ریلی تنها برای پخت کباب کوبیده و جوجه کباب می‌توان استفاده نمود. اما از سالاماندر می‌توان برای طبخ انواع کباب‌های کوبیده، جوجه‌کباب، کباب‌ماهی، استیک و… استفاده نمود.

 1. میزان مصرف آب در این دستگاه‌ها چه میزان می‌باشد؟

دستگاه‌های کباب پز مصرف آب زیادی ندارند. تنها آب مصرفی در کباب پزها، آبی است که درون سینی داخل کباب پز ریخته می‌شود تا روغن حاصل از پخت کوبیده به سینی نچسبد.

 1. میزان مصرف گاز در این دستگاه‌ها چه میزان می‌باشد؟

 مصرف گاز در دستگاه‌‌های کباب پز بسته به نوع (ریلی، سالاماندر، اتوماتیک) و ظرفیت دستگاه متغیر می باشد. هرچه ابعاد دستگاه بزرگتر، یا ظرفیت بیشتری داشته باشد، مصرف گاز بیشتری نیز دارد.

میزان مصرف گاز در دستگاه‌های کباب پز از ۲ تا ۸ متر مکعب متغیر می‌باشد.

 1. میزان مصرف برق در این دستگاه‌های  چه میزان می‌باشد؟

دستگاه‌های کباب پز به سه نوع کباب پزهای ریلی، سالاماندر و اتوماتیک تبدیل می‌شوند. در دستگاه‌های ریلی و سالاماندر مصرف برق تقریبا صفر می‌باشد، چراکه تنها برق مصرفی برای جرقه زدن، به‌منظور روشن کردن دستگاه می‌باشد.

اما در کباب پزهای اتوماتیک از نیروی برق برای حرکت ریل استفاده می‌شود و مصرف برق بیشتری دارد. میزان مصرف برق در دستگاه‌های اتوماتیک ۷۵ وات در ساعت می‌باشد.

 1. آیا حرارت دستگاه کباب پز به بیرون نشت داده می‌شود؟

بله، در هنگام روشن بودن دستگاه حرارت دستگاه به بیرون ساطع می‌شود و در صورت قرارگیری کنار دستگاه، گرمایی را حس خواهید کرد. البته اگر در آشپزخانه خود هودی متناسب با فضای محل نصب کنید، مشکل گرما به سادگی قابل حل کردن می‌باشد.

 1. جنس بدنه کباب پز از چه می‌باشد؟

شاسی این دستگاه‌های بسته به کیفیت، هزینه و دوام از جنس‌های متفاوتی می‌توانند باشند. بهترین جنسی که برای دستگاه‌های کباب پز می‌توان استفاده کرد پروفیل استیل می‌باشد. پروفیل استیل دارای دوام بسیار زیادی می‌باشد و در مقابل گرما نیز مقاومت خوبی را از خود نشان می‌دهد و باوجود قرارگیری مداومش در مقابل گرما عمر بسیار طولانی دارد. اما هزینه آن به شدت بالا می‌باشد.

از آنجائیکه قیمت همواره نقش کلیدی در خرید یک محصول ایجاد می‌کند، بهتر است تناسبی میان قیمت، کیفیت و دوام محصول باشد. از این رو شاسی‌هایی که از جنس پروفیل آهن با روکش رنگ ‌کوره‌ای می‌باشند گزینه بهتری می‌باشند.

 1. آیا می‌توان از سیخ‌های چوبی در دستگاه‌های کباب پز استفاده نمود؟

بله، شما می‌توانید از سیخ‌های چوبی در هر سه نوع کباب پزهای ریلی، تابشی و اتوماتیک بدون سوختن سیخ‌ها استفاده نمائید.

 1. چگونه کباب پز متناسب با نیازم را شناسایی کنم؟

هنگامی که شما یک دستگاه کباب پز را خریداری می‌نمائید، جدا از هزینه‌ هنگفتی که پرداخت می‌کنید، مشغول خرید یک کالای سرمایه‌ای بزای کسب و کار خود می‌باشید. پس نمی‌توانید پیش خودتان بگویید که فعلا این کباب پز را می‌خرم و اگر مشکل داشت بعدا یکی دیگر را جایگزین آن می‌کنم. در همان وهله اول باید دقیقا نیازتان را شناسایی کرده و متناسب با اقدام به خرید بنمائید. در زیر می‌توانید بخشی از نکاتی را که هنگام خرید باید بدان توجه کنید، را مشاهده بفرمائید:

 • هزینه: امروزه شرکت‌های متفاوتی وجود دارد که کباب پزهای متفاوتی، با برندهای مختلفی در بازار عرضع می‌کنند. برخی از کباب پزها، با کیفیت‌تر و برخی دیگر دارای کیفیت پایین‌تری می‌باشند. برخی قیمت بالایی دارند و برخی به شدت ارزان‌تر می‌باشند. در این بین شما باید به بودجه‌ای که می‌توانید برای کباب پز خرج کنید، نگاه کنید و متناسب با آن اقدام به خرید کردن بنمائید. دقت داشته باشید که همیشه گرانترین دستگاه، بهترین دستگاه برای شما نیست.
 • ابعاد: دستگاه‌های کباب پز عموما حجم بسیار زیادی را در آشپزخانه شما اشغال می‌کند. از این رو بسیار مهم است که هنگام خرید به ابعاد آشپزخانه خود دقت کرده و دستگاهی را خریداری نمائید که به راحتی بتوانید در فضای آشپزخانه تردد بنمائید.
 • ظرفیت: دستگاه‌های کباب پز ظرفیت‌های پخت مختلفی را دارا می‌باشند. هرچه این ظرفیت بیشتر باشد، هزینه دستگاه نیز بیشتر می‌شود. اگر دستگاهی با ظرفیت کمتر از فروش روزانه خود بخرید، قطعا در زمان‌هایی که پیک کاری شما می‌باشد با مشکل مواجه می‌شوید. چراکه مشتری گرسنه علاقه‌ای به صبر کردن ندارد. و اگر ظرفیت کباب پز متناسب با فروش روزانه باشد، شانس گسترش کسب و کارتان را از خودتان می‌گیرید. بهتر است ظرفیت کباب پز از فروش روزانه شما مقداری بیشتر باشد.
 • شیر برقی: قطعا امنیت دستگاه و افرادی که با آن کار می‌کنند، مسئله شوخی‌برداری نیست. لذا بهتر است دستگاه شیربرقی داشته باشد تا درصورت ایجاد مشکل در آن به صورت خودکار اقدام به قطع گاز بنماید.

قطعا نکات دیگری همچون برند دستگاه، مصرف گاز، شکل ظاهری و … نکات مهمی ‌می‌باشند که نگام خرید یک دستگاه باید بدان توجه کرد. اما کلیدی‌ترین مسائلی که باید بدان توجه کنید، مطالبی هست که در بالا ذکر شده است.

 1. ابعاد این دستگاه چقدر می‌باشد؟

این دستگاه‌ها در سه نوع کباب پزهای ریلی، سالاماندر و اتوماتیک می‌باشد، که بسته به ظرفیت پخت دارای  ابعاد مختلفی می‌باشند.

نوع دستگاه

مدل

طول

عرض

ارتفاع

کباب پز ریلی تابشی

PS1000K2

۱۴۵

۵۰

۱۵۰

PS1000K3

۱۷۵

۵۰

۱۵۰

PS1000K4

۲۰۵

۵۰

۱۵۰

کباب پز ریلی تابشی عریض

PS1000K2

۱۴۵

۶۵

۱۵۰

PS1000K3

۱۷۵

۶۵

۱۵۰

PS1000K4

۲۰۵

۶۵

۱۵۰

سالاماندر

PS1100K1

۹۵

۴۸

۸۵

PS1100K2

۱۴۵

۵۰

۱۵۰

PS1100K3

۱۷۵

۵۰

۱۵۰

PS1100K4

۲۰۵

۵۰

۱۵۰

کباب پز تابشی اتوماتیک

PS1200K1

۱۱۰

۶۳

۱۹۰

PS1200K2

۱۶۵

۶۳

۲۰۰

PS1200K3

۱۸۰

۶۳

۲۳۰

PS1200K4

۲۲۰

۶۳

۲۰۰

PS1200K5

۱۳۰

۶۳

۲۲۵

 

تیم تحقیقاتی پویا صنعت سعی دارد با توجه به نیاز مشتری و برای کمک به خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی مناسب به بعضی از سوالاتی که در ذهن مشتریان هنگام خرید وجود دارد پاسخ دهد.

به شما خواننده عزیز پیشنهاد می‌دهیم اگر در مورد خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی سوالی دارید در ادامه با ما همراه باشید. ما سعی کرده ایم به سوالات متداول همبرگر زن, سوالات متداول جوجه زن و کباب زن به صورت مختصر اما مفید پاسخ دهیم. 

شما می‌توانید آخرین اخبار و محصولات جدید شرکت را از طریق یوتیوب و اینستاگرام دنبال نمایید..

برخی از مشتریان

بیمارستان خاتم الانبیا
دانشگاه ایلام
آسفالت طوس
فولاد آلیاژی ایران
داروسازی کارن
معدن چادرملو
معین دام
دانشگاه علوم پزشکی یزد